198 20230606191500 introIndiańskim Hough oraz przyjęciem indiańskiego imienia przez każdego przedszkolaka gr. Motylków przybyłego w piątkowy wieczór 02 czerwca do przedszkola rozpoczęto „Indiańską Noc Bajek.”

Wszystkie dzieci przybyłe tego wieczoru do naszej placówki przebrane w piękne, indiańskie stroje przygotowane przez ich rodziców z wielką radością i ekscytacją oczekiwały w towarzystwie swoich opiekunów na wejście do sali, która tego dnia specjalnie z tej okazji przeobraziła się w indiańską wioskę. Atmosfera tajemniczości i entuzjazmu towarzyszyła tego dnia wszystkim uczestnikom Indiańskiej Nocy Bajek. Przedszkolaki słuchały opowiadań o Indianach, tańczyły i grały na instrumentach w rytm indiańskich dźwięków, własnoręcznie wykonały „łapacz snów”.

W przerwie pomiędzy zajęciami i zabawami spożyły wspaniały, indiański posiłek przygotowany przez mamy naszych dzieci.

Po kolacji na przedszkolaków czekała kolejna niespodzianka, grupę odwiedził prawdziwy Indianin, w którego wcielił się pan Piotr Czok. Pan Piotr w przepiękny sposób przekazał naszym dzieciom historię Indian z Plemienia Jeleni i Wilków czytając opowiadanie Clark Elli Elizabeth”Jak Jeleń ukradł ogień”, wywołując w przedszkolakach poruszenie i ekscytację. Opowiadanie zobrazowane było inscenizacją przygotowaną przez panie wychowawczynie. Historia walki o zdobycie ognia przez dzielnego wojownika stała się kanwą do kolejnych organizowanych tego wieczoru zabaw i zajęć. Dzieci w towarzystwie swoich pań z przedszkola wyruszyły do przedszkolnego ogrodu, który specjalnie na potrzeby wieczoru przeobraził się w indiańską wioskę z tipi, bizonem i miejscem na ognisko. Od niego rozpoczęła się kolejna przygoda naszych przedszkolaków. Mali Indianie, aby móc rozpalić ognisko musieli zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w liście ukrytym w totemie, wyruszyć w podróż po ogrodzie odnajdując ukryte w nim strzały wykonując kolejno zadania, odnajdując przedmioty niezbędne do rozpalenia ogniska.

Motylki wspaniale wywiązały się z wszystkich zadań, w efekcie czego Pani Dyrektor – Wielki Wódz dzięki znalezionym przez dzieci przedmiotom mogła rozpalić ognisko. Jego ciepłe płomienie i piękna pogoda umożliwiły naszym przedszkolakom udział w kolejnych zaplanowanych zajęciach. Motylki grały na instrumentach w rytm dźwięków wybijanych na bębnie przez panią Gizelę. Mogły także miło i ciekawie spędzić czas w przygotowanych dla nich tipi.

Na zakończenie Indiańskiej Nocy Bajek Pani Dyrektor każdemu uczestnikowi wręczyła pamiątkowy dyplom i,,mały upominek”.

Dyrektor Katarzyna Figiela oraz nauczyciele Publicznego Przedszkola Nr 3

im. Karlika i Karolinki

składają gorące i serdeczne podziękowania:

Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Gogolinie Panu Piotrowi Czokowi za udział w „Indiańskiej Nocy Bajek w Przedszkolu” promującej ciekawą literaturę i czytelnictwo wśród najmłodszych.

Wyrażamy swoją wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę.

Głęboko wierzymy, że udział dzieci w zorganizowanym, literackim spotkaniu na długo pozostanie w ich pamięci

Rodzicom za przygotowanie kolacji i kulinarnych przysmaków:

- P. Elżbiecie Kurzeja

- P. Karolinie Smykała

- P. Alinie Finiewskiej-Lepich

- P. Sandrze Strużyna

- P. Agnieszce Bota

- P. Annie Orszulak

- P. Halinie Solotvinskyiej

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!!!