W związku z obchodami 800 lecia miasta Gogolina przedszkole ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolny z Gminy Gogolin pt. „Mój Gogolin za 100 lat”. Na konkurs wpłynęło 24 prace które spełniły wymagania zawarte w regulaminie konkursu.

. Celem konkursu było:

1. Uczczenie 800 lecia miasta Gogolina.
  2. Pobudzenie wrażliwości plastycznej dzieci w wieku przedszkolnym.
  3. Nadawanie własnym marzeniom formy wizualnej.
  4. Rozwijanie umiejętności wybiegania myślami w przyszłość.
  5. Prezentacja i promocja ciekawych zakątków miasta Gogolina w przyszłości

Dnia 07.06.2023 komisja w składzie:

• Anna Lechowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Polityki Społecznej UM w Gogolinie
  • Ewa Wiora – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie
  • Paula Hałubowicz – Wydział Rozwoju i Promocji UM w Gogolinie
  • Katarzyna Figiela – Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie

dokonała oceny zgłoszonych prac konkursowych.

Prace oceniane były w skali punktacji od 1 do 5 pkt. Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:

a) zgodność pracy z regulaminem i tematem konkursu

b) konsekwentne podejście do tematu pracy

c) estetykę, efekt wizualny i staranność wykonania

Podczas obrad komisja wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace przydzielając 3 pierwsze miejsca, 3 drugie miejsca, 3 trzecie miejsca i 15 wyróżnień.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników

odbędzie się 16 czerwca 2023 r. podczas „Festynu rodzinnego pod hasłem „Na Gogolińską Nutę”.

Ze zgłoszonych prac zorganizowana zostanie wystawa przed budynkiem przedszkola. Prace zostaną również udostępnione na stronie internetowej przedszkola: www.pp3gogolin.pl

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród.