Tematyką poruszaną w pierwszym tygodniu miesiąca października w grupie Motylków były owoce i warzywa. Dzieci poznały nie tylko ich nazwy, smak, wygląd, dowiedziały się jak można je przetworzyć, aby przez pozostałą część roku móc potem je spożywać jako pełnowartościowe produkty. Zajęcia związane z powyższą tematyką przedszkolaki rozpoczęły od wizyty w pobliskim sklepie Tomi Markt w Gogolinie, gdzie w towarzystwie kierownik sklepu pani Grażyny Hoffman zwiedziły stoisko owocowo-warzywne. Uzyskały także kilka ciekawych informacji dotyczących prowadzenia tego działu. Pani Grażyna przygotowała dla naszych dzieci krótką broszurkę, zawierającą wiadomości dotyczące wartości zdrowotnych niektórych warzyw. Motylki miały także okazję do samodzielnego zrobienia zakupów produktów niezbędnych do przygotowania marchewkowo- jabłkowych przekąsek. Na zakończenie wizyty w sklepie, każdy przedszkolak otrzymał smaczne i zdrowe jabłuszko. Po takiej porcji informacji i doświadczeń nasze dzieci w kolejnych dniach mogły z powodzeniem uczestniczyć w zajęciach kulinarnych i plastycznych związanych tematycznie z owocami i warzywami.

Dziękujemy pani Grażynie Hoffman za umożliwienie odbycia wycieczki do sklepu Tomi Markt, miłe i serdeczne przyjęcie oraz przygotowanie zdrowych niespodzianek.