Z kolejnymi wyzwaniami zmagały się dzieci po udziale w teatrzyku kamishibai „Lubię warzywa”. „Biedroneczki” poznały sposoby przygotowania zupy kremu – gdzie zmiksowane warzywa smakowały wybornie.

Po wysłuchaniu bajki zadaniem dzieci było dobieranie warzyw lub owoców do skomponowania „swojej zupki”. Biedroneczki z wielkim zapałem wybierały warzywa lub owoce a potem chętnie opowiadały z czego składa się ich zupka. Przy okazji też utrwalały nazwy popularnych lub tych mniej znanych darów jesieni z naszych ogrodów.

Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczenie tak wielu owoców i warzyw. Jak widać na załączonych zdjęciach –dzieci przez różne aktywności mogły je poznawać oswajać się z ich wyglądem, smakiem i zapachem a przy tym doskonale się bawiły.