rok szkolny 2017-2018
„BIEDRONECZKI” ROBIĄ SOKI
PDF

DSC 0770Chcąc zachęcić dzieci najmłodsze do tego aby piły soki i jadły owoce i warzywa zorganizowano 13.10 zajęcia pod hasłem „Robimy soki” . Dzieci poznały cały proces powstania soku. Maluszki dowiedziały się, że owoce i warzywa trzeba najpierw umyć - co samodzielnie robiły z wielkim zapałem. Przy okazji poznały działanie sokowirówki- którą bardzo pilnie obserwowały podczas pracy. Wiele frajdy sprawiło dzieciom samodzielne wkładanie do maszyny wybranych warzyw i owoców. A potem próbowały i porównywały smak soku z marchewki z dodatkiem cytryny, jabłka, gruszki . Wybierały i dyskutowały na temat smaków. Głównym celem zajęć było jednak zachęcenie dzieci do picia i próbowania samodzielnie zrobionych soków. Cel został osiągnięty- nasze „Biedroneczki” z wielką chęcią wypiły soki do ostatniej kropelki a nawet zjadły część wyciśniętych już owoców i warzyw. I oby tak dalej!

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
Dzień Drzewa u „Biedronek”
PDF

DSC 0770Od najmłodszych lat uczymy dzieci w naszej placówce tego, że przyrodę trzeba szanować i chronić , bo jest częścią naszego życia. 10 października z okazji „Światowego Dnia Drzewa” gościliśmy na zajęciach pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie panią Kornelię Stobrawę. Wspólne zajęcia uświadomiły dzieciom znaczenie drzew w życiu zarówno ludzi jak i zwierząt. Pani Kornelia zapoznała dzieci z różnymi gatunkami drzew, ich owocami i liśćmi. Biedroneczki rozpoznawały wielozmysłowo – za pomocą dotyku, wyglądu oraz zapachu różne drzewa . W koszyku przyniesionym przez panią Bibliotekarkę znalazły się zarówno liście jak i owoce różnych drzew. Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych i świetnie poradziły sobie z zagadkami przyrodniczymi. Wysłuchały w skupieniu opowiadania pani Bibliotekarki o drzewach, a potem odpowiadały na pytania związane z wysłuchanym opowiadaniem. Pod koniec zajęć „Biedroneczki” uhonorowały panią Kornelie laurką i odznaką „Przyjaciel drzew” oraz zademonstrowały swoje odznaki które zdobyły podczas porannych zabaw, podczas których złożyły przyrzeczenie że będą opiekunami drzew.

Wspólne zajęcia stały się inspiracją do wykonania prac plastycznych pod hasłem –„Jesienne drzewa”
Bardzo dziękujemy Pani Kornelii za bardzo ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
Zebranie z rodzicami
PDF

Uwaga Rodzice Dzieci z Grupy I ”Biedronki”!!!

W dniu 16. 10. 2017 r. ( poniedziałek)o godz. 17,00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

W programie spotkania:

  • Prelekcja psychologa B. Wanat na temat” Konsekwentny rodzic- jak wyznaczać granice –jak radzić sobie w sytuacjach trudnych”
  • Przedstawienie wyników diagnozy (5l) i obserwacji dzieci 3-4 letnich
  • Sprawy bieżące dotyczące funkcjonowania grupy

Serdecznie zapraszamy!

 
WRZEŚNIOWI SOLENIZANCI
PDF

DSC04030
Urodziny to ulubione święto wszystkich dzieci. W naszym przedszkolu jest ono także uroczyście obchodzone. We wrześniu obchodzili je Rafał, Dominika i Marytna. Jak zwyczaj każe były życzenia, zaśpiewaliśmy ,, sot lat'' oraz dzieci otrzymały słodkie upominki. Wszystkim solenizantom raz jeszcze życzymy wszystkiego naj naj..... najlepszego i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria zdjęć...

 
DZIEŃ JABŁKA
PDF

IMG 0314Jesień to czas pełen kolorów i smaków nie tylko w przyrodzie, ale także w naszym przedszkolu. W grupie ,, Motylków'' 26. 09. dzieci obchodziły Dzień Jabłka , który rozpoczęły od zajęć grafomotorycznych ozdabiając oczywiście jabłko liniami literopodobnymi. Przedszkolaki dzięki pomocy rodziców przyniosły do naszego jesiennego kącika przyrody różnorodne warzywa i owoce. Wśród nich znalazły się także owoce egzotyczne takie jak kokos, melon, granat,figa czy popularne banany, kiwi i pomarańcze. Dzieci poznawały ich smak, zapach i kształt, nazywały je, segregowały oraz liczyły. Następnie wspólnie z panią Justyną naszą przedszkolną kucharką przygotowały sok jabłkowy z dodatkiem innych owoców. Dzieci samodzielnie wyciskały pomarańcze, wkładały owoce do sokowirówki, a potem wszyscy z apetytem i uśmiechem wypili pełen witamin owocowy napój. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczna wyklejając sylwetkę jabłka plasteliną równocześnie rozwijając sprawność manualną. Na zakończenie Dnia Jabłka odwiedziliśmy stragan pełen owoców i warzyw.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za podarowane warzywa i owoce.

Galeria zdjęć...

 
Uwaga rodzice Gr. II” Motylki”
PDF


Informujemy ,że prelekcja na temat „ Dojrzałość szkolna” planowana na spotkanie w dniu 10.10.2017 z powodu choroby pracowni Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nie odbędzie się.

 

Na spotkaniu o w dniu 10.10.2017 godz. 17.00 omówione zostaną przez wychowawcę wyniki diagnozy i obserwacji wstępnej oraz sprawy organizacyjne grupy.

 

Zapraszamy.

 
Warto się uśmiechać
PDF

Radość , to jedna z podstawowych emocji, wyrażanych poprzez śmiech. Ma znaczący wpływ na nasz organizm oraz relacje z innymi ludźmi.

Dnia 06 października grupa Motylków obchodziła Światowy Dzień Uśmiechu.
Święto to tradycyjnie obchodzone jest w pierwszy piątek października, a jego symbolem jest uśmiechnięta, żółta buźka.
Nasze przedszkolaki uczestnicząc w zabawach i zajęciach organizowanych tego dnia , swoim gestem i zachowaniem chciały pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka.
A co najważniejsze - NIC NIE KOSZTUJE!

Gizela S.

 
UŚMIECHNIĘTY DZIEŃ MUZYKI U „BIEDRONECZEK”
PDF

IMG 0002W piątek 6 Października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Muzyki, a że zbiegł się z Dniem Uśmiechu –to wyszedł Uśmiechnięty Dzień Muzyki.
Już od samego rana dzieci opowiadały śmieszne historie, aby rozweselić pozostałych. Toczyły się też poważne rozmowy o uczuciach –co jakie uczucia wywołuje. Potem każde dziecko wykonało własnoręcznie emblemat uśmieszku, z którym paradowało przez cały dzień a prawdziwym uśmiechem obdarowywało wszystkich.
Z okazji Dnia Muzyki który obchodzony jest na całym świecie 1.10 , gościliśmy zaprzyjaźnioną „Wędrującą Kapele”, która wprowadziła naszych milusińskich w świat regionalnych przyśpiewek i zabaw z tym związanych . Kontakt z żywą muzyką zachęca do wspólnych zabaw i śpiewu, rozbudza tez zaciekawienie muzyką. Trema naszych maluszków szybko zniknęła i nie trzeba było nikogo specjalnie zachęcać do wspólnych zabaw.
Dzieci miały okazję aktywnie wysłuchać muzyki w wykonaniu naszych gości. Poznać bliżej instrumenty takie jak akordeon, mandolina, elektryczne pianino skrzypce i inne. Chętne dzieci mogły nawet na nich zagrać. Dowiedziały się również ciekawostek związanych z naszym regionem. A wspólne śpiewy i pląsy dały naszym milusińskim wiele radości.
Bardzo serdecznie dziękujemy członkom „Wędrującej Kapeli” a szczególnie Pani Eli Klimas za poświęcony nam czas i za wspaniałe wspólne zabawy.
Wszystkim muzykom życzymy dalszej radości z tworzenia i dzielenia się muzyką ze swoimi słuchaczami.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI U ,, KARLIKA I KAROLINKI''
PDF

DSC04250"Uch nadstawiam słucham jak gra, muzyka we mnie - w muzyce ja" to słowa A.M Jopek , które w Międzynarodowym Dniu Muzyki, przypadającym 1.10 są jak najbardziej odpowiednie. Z tej okazji naszych przedszkolaków odwiedzili zaprzyjaznieni z nami muzycy Wędrującej Kapeli, którzy rozbudzają w dzieciach miłość do muzyki i śląskiego folkloru. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zabawach muzycznych prowadzonych przez panią Elę Klimas, chętnie poznają i śpiewają piosenki, co sprzyja rozwojowi zainteresowań muzycznych. Dzieci miały okazję posłuchać na żywo brzmienia instrumentów takich jak: wiolonczela, skrzypce, akordeon, mandolina czy organy elektryczne. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w grze na instrumentach, czego dowodem są zamieszczone w galerii zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy muzykom Wędrującej Kapeli za mile spędzone chwile i mamy nadzieję na dalsze wspólne muzyczne spotkania.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki wszystkim muzykom składamy życzenia radości z muzykowania oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień.

Galeria zdjęć...

 

IMG 0113W naszym przedszkolu zachowania zasad bezpieczeństwa uczymy od pierwszych wspólnie spędzonych chwil. Tradycją naszej placówki jest to , że pierwszy spacer po wakacyjnej przerwie , odbywa się zawsze w asyście policji. Spacer poprzedzony jest pogadanką z dziećmi na temat zasad zachowania bezpieczeństwa zarówno w domu jak i po za nim.
W tym roku gościliśmy aspiranta sztabowego Jarosława Waligórę – z Komendy Powiatowej w Krapkowicach. Podczas spotkania nasze dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadance a także w rozwiązywaniu testu- wykazały się dużą znajomością obowiązujących zasad w życiu codziennym. Zwieńczeniem spotkania był wspólny spacer w asyście Pana Policjanta. Dzieci znając zasadność ubierania kamizelek odblaskowych chętnie je ubrały i bezpiecznie odbyły pierwszy spacer.
Serdecznie dziękujemy Panu Aspirantowi Jarosławowi Waligórze za wprowadzenie dzieci w świat bezpiecznych zachowań, rzeczową a zarazem w bardzo przystępny sposób prowadzoną pogadankę, za cierpliwość podczas odpowiadania na pytania i oraz pomoc w ubieraniu naszych milusińskich.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2