rok szkolny 2017-2018
W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
PDF

1Dzieci grupy Motylków przygotowując się do świąt postanowiły wykonać stajenkę wykorzystując upieczone wcześniej pierniczki oraz zgromadzone materiały przyrodnicze i opakowania.
Wspólna praca przyniosła wspaniałe efekty jak widać na załączonych do notatki zdjęciach.

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 
BO MIKOŁAJ TO JEST ,, KTOŚ’’
PDF

1Któż z nas będąc dzieckiem z niecierpliwością nie oczekiwał nadejścia Mikołaja.
Dzieci grupy Biedronek wyczekując tej właśnie chwili , postanowiły przygotować audycję telewizyjną zatytułowaną : ,, W oczekiwaniu na Mikołaja’’.
W tym celu samodzielnie wykonały telewizory , zadbały o wizję i fonię programu, jak również odpowiedni mikołajkowy ubiór.
Nasz Mikołaj nie musiał również martwić się o swoje sanie w razie ich awarii . Nasze przedszkolaki na tę okoliczność przygotowały dla niego tzw. pojazd zastępczy - teraz może już do nas przybyć Święty Mikołaj!

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 
WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU
PDF

DSC 0661,, W noc grudniową miesiąc świeci , biały śnieg się szkli
cicho wszędzie , śpią już dzieci
a mnie coś się śni.
Śpiesz się święty Mikołaju
z tych niebieskich wzgórz
grzeczne dzieci cię czekają choć posnęły już''

To słowa piosenki śpiewanej przez dzieci na spotkaniu ze ,św. Mikołajem, które odbyło się 5.12. 2017 w naszym przedszkolu. Wizyta św. Mikołaja to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przedszkolaków, do którego starannie się przygotowują. Każda grupa dekoruje odświętnie swoją salę, a dzieci piszą listy do św. Mikołaja, prosząc o wymarzone upominki , poznają historię św. Mikołaja i potrafią ją opowiedzieć. Poznają także sląskie zwyczaje i tradycje związane z przybyciem św. Mikołaja . W dniu wizyty w całym przedszkolu panuje uroczysta świąteczna atmosfera , a dzieci z wielką niecierpliwością oczekują przybycia wyczekiwanego gościa. W tym roku wizytę poprzedził występ teatru objazdowego , który przedstawił historię świętego Mikołaja, a sam Święty rozdał dzieciom prezenty. Każdy przedszkolak był bardzo podekscytowany tym wydarzeniem i otrzymanym podarkiem , z uśmiechem dziękował Mikołajowi. Potem dzieci jeszcze długo wspominały spotkanie i dzieliły się swoimi przeżyciami. Pamiatkowe zdjecia z tego spotkania można zobaczyć w naszej galerii.

Galeria zdjęć...

 
DZIEŃ GÓRNIKA
PDF

IMG 0193Jak ciężka i odpowiedzialna jest praca górnika, nasze przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się podczas spotkania z górnikiem –panem Andrzejem Balcerkiem, w dniu 4 grudnia a więc w dniu wszystkich górników. Nasz gość w bardzo przystępny i zarazem ciekawy sposób wprowadził dzieci w świat pracy górników. Nasze przedszkolaki wiedzą już m.in. dlaczego niektórzy górnicy noszą nakrycia głowy z pióropuszami w różnych kolorach. Dzieci dowiedziały się też wielu ciekawostek o wyposażeniu górników, o różnych rodzajach kopalń a także sposobach wydobycia nie tylko węgla ale też innych kruszców. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci oglądały też medale zdobiące mundur naszego gościa.
Kto wie, może właśnie takie spotkania zasieją w niektórych dzieciach chęć bycia kiedyś górnikiem.
Bardzo Dziękujemy panu Andrzejowi Balcerkowi za poświęcony nam czas, wielką cierpliwość i wspaniałe spotkanie.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
Andrzejki u „Biedronek”
PDF

IMG 028930. listopada w grupie „Biedronki” świętowaliśmy „Andrzejki”. Na dzieci od samego rana czekało wiele niespodzianek. Nasze Biedroneczki poznały znaczenie wróżb Andrzejkowych. Chętne dzieci miały okazje do tego, aby poznać swoją przyszłość podczas różnych wróżb i przepowiedni. Dzień obfitował nie tylko we wróżby ale i tańce, konkursy oraz wiele innych atrakcji . Biedroneczki zrobiły sobie nawet maski na wieczór andrzejkowy spędzany w domu z rodzicami. Miejmy nadzieje, że wszystkim zabawa się udała.

Bardzo dziękujemy rodzicom Pawełka za słodkości dla dzieci.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
PRZEDSZKOLNA DRUŻYNA POŻARNICZA
PDF

Dzieci 5,6letnie naszego przedszkola od października realizują zajęcia programu ,, Od zucha do druha’’. Program ma kształcić w zakresie popularyzacji działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, a jednocześnie stanowić element edukacyjny stwarzający 1warunki do poznawania niektórych zagrożeń, przewidywania skutków i przeciwdziałania im.
Mali strażacy podczas spotkań oraz zajęć będą uczestniczyć w zabawach przeciwpożarowych, uczyć się zdyscyplinowania ,musztry, prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia , dbania o dobrą sprawność fizyczną, a przede wszystkim dobrze się bawić.
Zajęcia prowadzone będą we współpracy z majorem Lucjanem Lubaszką oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Gogolinie.
Dnia 30 listopada członkowie Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej zaprezentowali panu majorowi dotąd zdobyte umiejętności i wiedzę.
Wszyscy uczestnicy spotkania założyli także po raz pierwszy w tym roku szkolnym strażackie stroje.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezentację multimedialną zawierającą informacje dotyczące działań podejmowanych przez straże pożarne.
Dziękujemy majorowi Lucjanowi Lubaszce za przybycie do naszego przedszkola oraz przeprowadzenie jak zwykle ciekawych i atrakcyjnych zajęć.

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 
Poranek wróżb andrzejkowych
PDF

IMG 20171130 10092430 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się „Poranek wróżb andrzejkowych”.Dzieci grupy ”Motylki” różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość: za pomocą serduszek z imionami, kolorowych karteczek, butów ustawianych w rzędzie, magicznych literek, liczb i kwiatów.Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach poznając w ten sposób tradycje i zwyczaje swojego regionu związane z andrzejkami. Zapraszamy do naszej galerii.

 

 
„BIEDRONKOWE” KULINARIA
PDF

IMG 0215W ostatnim tygodniu listopada w grupie „Biedronki” dominował temat „Urządzenia elektryczne w naszym domu” . W związku z tym nie mogło obyć się bez przygotowania czegoś właśnie za pomocą urządzenia elektrycznego. W środę 29.11, w czasie kiedy młodsze dzieci odpoczywały na leżakach – te starsze przygotowały dla wszystkich przedszkolaków smaczny i pożywny koktajl mleczno-owocowy. Doskonaliły tym samym umiejętność posługiwania się nożem oraz pod czujnym okiem dorosłych miksowały blenderem banany z dodatkiem maślanki. Taki napój smakował wyśmienicie- tym bardziej, że przygotowywany był prawie samodzielnie.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 
Mikołajowe pozdrowienia !!!
PDF

wykrzyknik1
Informujemy wszystkich, że w dniu

05.12. 2017

z przedstawieniem teatralnym i podarunkami dla grzecznych dzieci do naszego przedszkola zawita

Św. Mikołaj


Z niecierpliwością czekamy i mamy nadzieję że worek będzie pełny!!!
Mikołajowy piernik !!!


W dniu 06.12.2017 od rana serdecznie zapraszamy wszystkich do zakupu świeżego , własnego wypieku świątecznego piernika.

Zorganizowana akcja wesprze organizację imprez i wyjazdów dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy i życzymy smacznego!!!

 
KLUB SZALONEGO NAUKOWCA U ,, MOTYLKÓW''
PDF

IMG 20171127 090320Każdy wie , że dzieci uwielbiają doświadczać i poznawać otaczający je świat, szczególnie uczestniczyć w różnego rodzaju eksperymentach, dlatego w naszym przedszkolu działa ,, Klub Szalonego Naukowca'' w ramach którego przedszkolaki mogą poznawać w formie zabawy świat chemii fizyki i biologii. W poniedziałek 27. 11.2017 pani Iza mama Antosia wspólnie z dziećmi przeprowadziła kilka eksperymentów. Przed przystąpieniem do chemicznych zabaw przedszkolaki ubrane w specjalne fartuchy i okulary przypomniały zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wykonywania eksperymentów chemicznych oraz utrwaliły nazwy stosowanych podczas doświadczeń przyrządów.
Pani Iza pokazała w jaki sposób przy użyciu drożdży można napompować balonik oraz jsk płyn zmienia swój kolor po dodaniu odczynników chemicznych , była także kolorowa ,, pasta dla słonia'' . Dzieci świetnie się bawiły a przy okazji wzbogaciły swoją wiedzę i umiejętności.

Galeria zdjęć...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 7