rok szkolny 2018-2019
Biedronki poznają pracę fizjoterapeuty
PDF

1Fizjoterapia to nauka medyczna , której zadaniem jest utrzymanie , rozwijanie , przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Do fizjoterapeuty zgłaszają się ludzie z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Żeby wykonywać ten zawód trzeba posiadać nie tylko obszerną wiedzę z zakresu fizjologii człowieka , ale posiadać szczególne predyspozycje tj. empatia, życzliwość, odporność emocjonalna.

W środę 23 maja w grupie Biedronek  w ramach realizowanego  projektu ,, Ciekawe zawody i nietypowe zainteresowania’’ gościła mama Mai, która wykonuje trudny zawód fizjoterapeutki. Pani Sandra opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zademonstrowała jeden z wykonywanych przez siebie masaży oraz zorganizowała zajęcia ruchowe dla przedszkolaków.

Wszystkie Biedronki na zakończenie  otrzymały przygotowane wspólnie przez  naszą Maję i jej mamę  dyplomy za udział w zajęciach.

Dziękujemy  pani Sandrze za  przybycie do przedszkola oraz zorganizowanie interesujących zajęć.

Gizela S.

Galeria

 

1W środę 22 maja wszystkie dzieci naszego przedszkola odwiedziły gogolińską restaurację ,, Centrum’’ . 

Celem wyjścia było przybliżenie dzieciom zasad z zakresu savoir vivre . Tym razem nasi wychowankowie utrwalali prawidłowe wzorce zachowań przy stole podczas pobytu w restauracji.
Pani Sabina opowiedziała dzieciom o pracy restauratora , wspólnie z naszymi przedszkolakami utrwaliła wiadomości z zakresu prawidłowych zasad zachowania się przy stole. Nie mogło także zabraknąć informacji dotyczących zasad nakrywania do stołu oraz korzystania ze sztućców.
Wszystkie dzieci zasiadając do pięknie nakrytych stołów zostały poczęstowane smacznym i apetycznym deserem oraz herbatą .
Właścicielka restauracji , która jest równocześnie babcią naszej Olivki , jak przystało na prawdziwą babcię pomyślała także o dodatkowej niespodziance w postaci zimnych ogni i smacznych lodów.
Dziękujemy Państwu Sabinie i Damianowi Thomas oraz mamie Olivki za wspaniałe zorganizowanie zajęć w ich restauracji, poczęstunek oraz za zasponsorowanie lodów dla wszystkich przedszkolaków.

Gizela S.

Galeria

 
Herbaciany zakątek Pani Marii
PDF

1Zioła towarzyszą nam od zarania dziejów. Jako dar natury są szeroko wykorzystywane we wszystkich dziedzinach naszego życia. Zioła uczą nas także szacunku do przyrody, pomagają dostrzec jej piękno i mądrość.
Jednym ze sposobów przygotowania ziół są miedzy innymi herbatki ziołowe.
W piątek 17 maja grupę Biedronek w ramach realizowanego w grupie projektu edukacyjnego : „Ciekawe zawody i nietypowe zainteresowania” odwiedziła pani Maria Kipka, której wielką życiową pasją jest ziołolecznictwo. Pani Maria od wielu lat komponuje smaczne herbaty składające się z 20 ziół zebranych z gogolińskich łąk, lasów i ogrodów .
Podczas spotkania nasze dzieci dowiedziały się jak wyglądają , pachną i jakie właściwości posiadają zioła wykorzystywane do sporządzenia mieszanki. Wszystkie przedszkolaki zgodnie ze wskazówkami gościa przygotowały do suszenia zebrane wcześniej zioła tj. mięta, melisa, pokrzywa, skrzyp, liść malwy, liść maliny, kwiat głogu.
Każde dziecko mogło także spróbować przyniesionych przez panią Marię przetworów : świeżo zaparzonej herbaty i syropu z mlecza. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki otrzymały drobny upominek w postaci woreczka z mieszanką herbat .
Dziękujemy pani Marii Kipce za przybycie do przedszkola oraz przeprowadzenie bardzo ciekawego zajęcia.

Gizela S.

Galeria

 
Dbamy o środowisko
PDF

1W piątek , w godzinach dopołudniowych nasze przedszkole odwiedziła pani Anna Piosek , pracownik Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska. Każde dziecko otrzymało ulotkę informacyjno- edukacyjną ,, Dzikie wysypiska śmieci’’, którą mogło zabrać do domu.
Pod koniec spotkania reprezentanci naszego przedszkola wylosowali spośród mieszkańców naszej gminy , którzy wypełnili ankietę dotyczącą gospodarki niskoemisyjnej trzy oczyszczacze powietrza . Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

 Gizela S

Galeria

 
ŚWIĘTO SŁUŻB OCHRONY ZDROWIA
PDF

02Dnia 15 maja przedstawiciele dzieci grupy Motylków uczestniczyli w obchodach Dnia Służb Ochrony Zdrowia. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. Nasze przedszkolaki zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny wraz z inscenizacją ,,Gąsienica’’. Spotkanie było także okazją do złożenia życzeń i wręczenia kwiatków z okazji święta.

Gizela S.

Galeria

 
Konkurs fotograficzny "Kanapka zdrowa i kolorowa"
PDF

kanapka01Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym dla przedszkolaków, ich tatusiów lub dziadków

„Kanapka zdrowa i kolorowa”

Reguklamin konkursu do pobrania

 
Dzień Europejski w naszym przedszkolu
PDF

1Dnia 13 maja ponad 20 osobowa grupa uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnicy wraz z opiekunami odwiedziła nasze przedszkole z ciekawym programem artystycznym podejmującym tematykę związaną z obchodami Dnia Europy.
Wspólne zajęcia były okazją do utrwalenia wiadomości dotyczących idei powstania Unii Europejskiej oraz wiedzy na temat państw członkowskich wchodzących w jej skład.
Nasze przedszkolaki razem ze starszymi kolegami odtańczyły między innymi : ,, Belgijkę’’ , paso doble, cancana . Nie zabrakło także tańców polskich i nowoczesnych.
Uczestnicy spotkania przygotowali zdrowe soki skomponowane z owoców i warzyw , które podano z ciekawymi dekoracjami wykonanymi na warsztatach carvingu oraz flagami państw UE.
Podczas zajęć nie zabrakło także działalności plastycznej , wszyscy uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy malowali charakterystyczne dla europejskich państw symbole i obiekty.
Kilkugodzinna zabawa z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych zakończona została słodkim poczęstunkiem .
Dziękujemy uczniom z Leśnicy wraz z opiekunami Małgorzacie Lepich oraz Ewie Przybyłek - Prus za przyjazd do przedszkola oraz wspólne, wspaniałe zajęcia. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Europejskiego zapoczątkowały ciekawą współpracę z naszym przedszkolem.

Gizela S.

Galeria

 
MAJOWE ŚWIĘTA W GRUPIE BIEDRONEK
PDF

1Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski, bowiem obchodzimy w nim, aż trzy ważne dla naszego kraju święta.
Dzieci grupy Biedronek podobnie jak koledzy z grupy starszej podejmowały na organizowanych w przedszkolu zajęciach tematy związane z obchodami : Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji .
Wszystkie przedszkolaki mogły nie tylko poznać najważniejsze wydarzenia z historii naszego państwa , ale także samodzielnie wykonać biało- czerwoną kokardę narodową.

Gizela S.

Galeria

 

1Dnia 10 maja w Zespole Szkół w Izbicku odbył się XXVI Wojewódzki Konkurs Gawędziarski.
Nasze przedszkole od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w kolejnych jego edycjach.
Tegoroczna została połączona z obchodami 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 150 gawędziarzy. W sumie swoje umiejętności zaprezentowało 14 przedszkoli, 28 szkół oraz 8 osób dorosłych. Nasze przedszkolaki w tym roku przygotowały program zatytułowany ,, Połli się w Gogolinie’’. Poziom konkursu był bardzo wyrównany na co zwróciła uwagę przewodnicząca komisji prof. Teresa Smolińska. W tym roku nie przyznano pierwszego miejsca, a nasze przedszkole znalazło się wśród dwójki wyróżnionych laureatów.
Dziękujemy : Julce K., Julce R., Martynie T. , Ewie W. , Emilce W., Natalce, Ninie W., Livii G., Piotrusiowi B., Łukaszowi P. , Aleksandrowi K. za wspaniałą grę aktorską oraz świetne reprezentowanie naszego przedszkola w konkursie.
BYLIŚCIE WSPANIALI!

Gizela S.

Galeria

 
Dzień Bibliotekarza
PDF

1Nasze przedszkolaki jako stali bywalcy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie nie mogły zapomnieć o święcie jej pracowników . W dniu 04 maja dzieci grupy Biedronek odwiedziły bibliotekarzy składając im w imieniu wszystkich dzieci i personelu naszego przedszkola najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Gizela S.

Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 17