rok szkolny 2016-2017

IMG 8312Dnia 21 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie miała miejsce uroczystość Nadania Imienia Karlika i Karolinki Publicznemu Przedszkolu Nr 3 w Gogolinie.

Do powyższej uroczystości nasza placówka przygotowywała się dwa lata, szczegółowo planując harmonogram zaplanowanych działań.

Galeria zdjęć...

 
Czytanie zbliża - grupa "Biedronek"
PDF

IMG 0001Przy  współpracy  z Gminną Biblioteką Publiczną w Gogolinie odbyło  się w grupie "Biedronek"  spotkanie z  P. Dominiką, która czytała dzieciom bajki  w ramach  XVI Ogólnopolskiego  Tygodnia Czytania Dzieciom.  P. Dominika pożyczyła również do  przeczytania  książeczki - Przygody  Emilki oraz Klinika małych  zwierząt w Leśnej  Górce, które wzbogaciły  naszą grupową biblioteczkę.

Agnieszka P.

Galeria zdjęć...

 
DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
PDF

IMG 0189"Beztroski uśmiech dziecka , to jak promyk słońca w szarym życiu" te słowa przyświecają nam nie tylko z okazj Dnia Dziecka. W dniu święta naszych pociech 1.06.2017 wybraliśmy się z naszymi milusińskimi do Smoczej Jamy wspaniałej , kolorowej sali zabaw w Opolu, gdzie w bardzo bezpieczny sposób dzieci bawiły się korzystając ze zjeżdżalni, trampoliny, basenu z kulkami oraz wspaniałego toru przeszkód , a uśmiech nie znikał z ich twarzy. W przerwie zabawy w pięknych salach ogrodowej i morskiej nasze pociechy z apetytem pałaszowały przygotowane przez rodziców smakołyki. Po zakończonej zabawie w Smoczej Jamie wszyscy wyruszyliśmy w dalszą podróż do Kamienia Śląskiego , gdzie na przedszkolaków czekały dalsze niespodziank. Nasze wspaniałe kucharki przygotowały pyszny poczęstunek. Następnie udaliśmy sę na zwiedzanie miejscowości. Dzieci zachwycały się pięknym stawem zamkowym, w którym podziwiały okazałe karpie oraz parkiem otaczającym zamkek. Po spacerze udaliśmy się na pobliskie lotnisko , a tam na wszystkich czekała kolejna niespodzianka – prawdziwe samoloty i spotkanie z pilotem. Dzieci oglądały piękne maszyny , a nawet mogły zasiąść za sterami jednego z nich. Wszyscy byli zachwyceni i każdy przedszkolak chciał zostać pilotem. W drodze powrotnej dzieci zostały zaproszone na lody. Kolejne niespodzianki czekały na milusńskich w przedszkolu , były to książeczki o Karliku dzielnym strażaku napisane przez nasze panie, lizaki i owocowe chipsy. 

Galeria zdjęć...

 
POŻEGNANIE DZIECI ODCHODZĄCYCH DO SZKOŁY
PDF

1 7W piątek 9 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania dzieci odchodzących do szkoły.
W podniosłym nastroju, w otoczeniu rodziców, personelu placówki oraz zaproszonych gości ,absolwenci pożegnali się ze swoim przedszkolem. Odświętnie ubrani wychowankowie naszej placówki rozpoczęli swoje występy polonezem. W repertuarze prezentowanym tego dnia przez dzieci nie mogło zabraknąć wierszy, piosenek skierowanych bezpośrednio do personelu przedszkola oraz rodziców. To właśnie im dedykowany był cały program artystyczny przygotowany przez dzieci.
Nasze przedszkolaki wręczyły również specjalnie przygotowane na te okazję róże oraz makaronowe bukieciki .
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań skierowanych do rodziców oraz osób współpracujących z przedszkolem. Szczególne słowa wdzięczności skierowano do mł. brygadiera Lucjana Lubaszki, opiekuna Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej.
Każde dziecko żegnające się z przedszkolem otrzymało z rąk dyrektor Katarzyny Figieli pamiątkowy dyplom oraz upominek .
Dzieci 5 letnie grupy Motylków przygotowały także dla swoich starszych kolegów żegnających przedszkole miłą niespodziankę w postaci brawurowo odegranego przedstawienia ,, Pietruszka na wagarach’’.
Podczas uroczystości rodzice naszych absolwentów podziękowali także całemu personelowi przedszkola za kilkuletnią współpracę kierując do niego wiele ciepłych i serdecznych słów.
Cała uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem w przedszkolnej jadalni przygotowanym z upieczonych przez rodziców przepysznych ciast.

Drodzy rodzice pragnę podziękować Wam za czteroletnią, wspaniałą współpracę , wsparcie oraz wiele ciepłych i miłych słów.
Praca z Państwa dziećmi była dla mnie zaszczytem i ogromną przyjemnością.
Możecie być pewni ,że wspólnie spędzone lata będą dla mnie niezapomnianym , wspaniałym przeżyciem.
Życzę Państwu oraz wszystkim moim dzieciom opuszczającym przedszkole wielu sukcesów oraz samych radosnych chwil na dalszym etapie edukacji. Mam nadzieję, że lata spędzone ze mną oraz całym personelem naszego przedszkola będziecie wspominać jako dobry i niezapomniany czas.

PS. Bardzo dziękuję za wspaniałą, niezwykle trafioną niespodziankę , która sprawiła mi ogromną radość oraz będzie towarzyszyła w moich podróżach.

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 

1 7W grodzie Karlika i Karolinki – bajka o rycerzach i księżniczkach
w wykonaniu rodziców grupy Motylków

Dzień 9 czerwca przepełniony był mnóstwem niespodzianek skierowanych do dzieci żegnających się z przedszkolem oraz ich młodszych kolegów z grupy.
Po oficjalnej uroczystości pożegnania , na przedszkolaków czekała kolejna atrakcja w postaci przedstawienia przygotowanego przez rodziców dzieci grupy starszej.
Ponad 24 osoby wcielając się w księżniczki, rycerzy, wróżki, elfy, motyle, pszczółki wspaniale odegrało swoje role, recytując swoje kwestie, tańcząc i śpiewając piosenki.
Przedstawienie dopełnione było pięknymi strojami i dekoracjami przygotowanymi dzień wcześniej .
Wspaniała gra aktorów oraz cała stworzona wokół przedstawienia atmosfera wywarła ogromne wrażenie na naszych małych widzach.
Przedszkolaki z zapartym tchem oraz otwartymi buziami śledziły fabułę bajki oraz doskonałą grę swoich rodziców.
Dziękujemy rodzicom uczestniczącym w przygotowaniu inscenizacji za ich ogromne wsparcie ,zaangażowanie oraz pomoc. Do notatki dołączam zdjęcia dokumentujące nasze wspólne przygotowania do przedstawienia.
Drodzy rodzice po raz kolejny udowodniliście , że jesteście WSPANIALI!

DZIĘKUJĘ – GIZELA S.

Galeria zdjęć...

 
Lody, lody dla ochłody...
PDF

IMG 0203Piękna, słoneczna pogoda - w ramach południowego spaceru dzieciaczki z grupy młodszej wybrały się do n Vertigo na lody .

Galeria zdjęć...

 
"BIEDRONKI" ODWIEDZAJĄ WIOSENNY OGRÓD
PDF

IMG 0001Wiosną w ogrodzie wiele się dzieje , aby zaspokoić dziecięcą ciekawość świata ,, Biedronki'' odwiedziły ogród pani Ilonki, w którym poznały niektóre warzywa, mogły powąchać ogrodowe zioła take jak lubczyk czy pietruszka , podziwiały również piękne kwiaty oraz kwitnące krzewy ozdobne. Pani Ilonka opowiedziała dzieciom jak należy dbać o rośliny w ogrodzie oraz zaprosiła nas do swojego ogrodu jesienią , aby dzieci mogły

zobaczyć już dojrzałe warzywa i owoce.

Galeria zdjęć...

 
Dyżury wakacyjne
PDF

UWAGA RODZICE !!

Terminy dyżurów wakacyjnych

M-c LIPIEC Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie, oddział przedszkolny przy PSP Nr 3 w Karłubcu

M-c SIERPIEŃ Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie, oddział zamiejscowy PP Nr 1 w Górażdżach

 

Wnioski do placówek dyżurujących można pobierać od 01.06.2017 r. do 20.06.2017 r. w sekretariacie przedszkola dyżurującego do którego będzie uczęszczać dziecko i składać w placówce do której dziecko będzie uczęszczało podczas dyżuru do dnia 20 czerwca 2016 r. Rodzice/prawni opiekunowie są zobowiązani do podpisania umowy z dyrektorem przedszkola dyżurującego w terminie do dnia 28 czerwca 2016 r.

 

  1. Opłaty
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola w okresie letnim.
 

IMG 0051Dzieci z grupy młodszej chcąc się przekonać jakie to faktycznie rośliny możemy spotkać na łące wybrały się na spacer na pobliskie łąki. Do przedszkola wróciły z ogromnym bukietem kwiatów... A jakie niespodzianki spotkały po drodze ? - Zajrzyjcie do galerii...

 
Wielkie sprzątanie
PDF

IMG 0081Nasi wychowankowie włączyli się w akcję sprzątania naszego miasta w związku ze zbliżającymi się obchodami 50 - lecia Nadania Praw Miejskich. Wyposażeni w rękawiczki, grabki, miotełki i łopatki wyruszyli w miasto...

Galeria zdjęć...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 17