rok szkolny 2019-2020
Dzień Jeża u „Biedronek”
PDF

DSC 090610 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża. 12. Listopada Nasze „ Biedroneczki” miały okazje bliżej poznać życie tych sympatycznych zwierząt. Z uwagą wysłuchały opowiadania o tym gdzie i w jaki sposób zimują nasi kolczaści przyjaciele. Obejrzały też program multimedialny poświęcony tym ciekawym zwierzątkom. A potem dla upamiętnienia tego dnia, każde dziecko wykonało swojego jeżyka wykorzystując różne techniki plastyczne. Szkoda tylko, że podczas naszych wypraw nie udało nam się wytropić prawdziwego jeża, ale kto wie – być może wiosną?

Tarsylia W.

Galeria

 

DSC 0879Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8.11.2019 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas uroczystości odczytany został list od Prezydenta naszego kraju, a także zaprezentowana została flaga Polski , którą otrzymaliśmy wraz z przesyłką jako podziękowanie za udział w międzynarodowym projekcie “Piękna Nasza Polska Cała“. Dzieci z obu grup przedsatawiły program artystyczny -„recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci oraz personel przedszkola tego ważnego dnia wyglądali odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, przedszkolaki oraz personel przedszkola o godzinie 11.11. odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Hanka

Galeria

 
Sałatka owocowa w wykonaniu „Biedronek”
PDF

IMG 3298Jesienna pogoda to czas wzmożonego zapotrzebowania na witaminy. A nic tak nie zachęca do jedzenia, jak samodzielne przygotowanie potrawy. Nasze „Biedroneczki” w dniu 07 listopada wykonały sałatkę owocowa. Zanim jednak przystąpiły do działania przypomniały sobie zasady higieny i bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Maluszki dzielnie kroiły i mieszały mając przy tym niezłą zabawę.
Sałatka wyszła bardzo smaczna a dzieci zadowolone ze wspólnego dzieła chętnie ja zjadły na podwieczorek. I oby tak dalej.

Tarsylia W.

Galeria

 

1W środę 06 listopada Przedszkolna Drużyna Pożarnicza wybrała się na zajęcia edukacyjne
do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolinie.
Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z nowym wozem strażackim , jego wyposażeniem i możliwościami. Drugą część zajęć odbyliśmy w świetlicy OSP podczas , których kpt Lucjan Lubaszka wspólnie ze strażakami omówił oraz zademonstrował elementy ubioru strażaka .
Podczas spotkania nasza Przedszkolna Drużyna mogła wykazać się swoją wiedzą z zakresu pożarnictwa uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem prezentacji interaktywnej.
Ostatnim elementem spotkania , które wzbudziło w dzieciach mnóstwo emocji było wspólne przejście przez zadymione pomieszczenie . Nasze przedszkolaki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem , wydostając się bez większych trudności na zewnątrz budynku straży.
Dziękujemy opiekunowi naszej drużyny kpt Lucjanowi Lubaszce oraz strażakom OSP Gogolin
za zorganizowanie atrakcyjnych zajęć edukacyjnych.

Gizela S.

Galeria

 
Pasowanie na Przedszkolaka 2019
PDF

DSC 0887Bardzo ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka już za nami. W dniu 06 listopada nasze „Biedroneczki” zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków.
Jednak aby stać się prawdziwym przedszkolakiem, nie wystarczy tylko uczęszczać do przedszkola, ale też na oczach rodziców sprostać nie lada wyzwaniom- śpiewać , tańczyć i recytować oraz wykonać inne zadania. Nasze „Biedroneczki” pokonując tremę sprostały wszystkim wyznaczonym zadaniom. Rodzice również mieli okazje wykazać się swoimi zdolnościami zarówno kulinarnymi jak i sprawnościowymi. Wszyscy bez problemu dali radę. Na zakończenie oficjalnej części tej podniosłej uroczystości zarówno rodzice jak i dzieci złożyli uroczyste przysięgi a następnie każde nowoprzyjęte dziecko zostało pasowane na prawdziwego przedszkolaka wielkim zaczarowanym ołówkiem.

 
Muzyczny poranek u "Biedronek"
PDF

IMG 3225Jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje w naszym przedszkolu dzieci z grupy I ,,Biedronki'' w każdą środę spotykają się z panią Elą Klimas w ramach "Poranków Muzycznych", gdzie poznają folklor śląski, rozwijają poczucie rytmu poprzez zabawy rytmiczne oraz umiejetności wokalne podczas śpiewania piosenek. Pani Ela zapoznaje dzieci z instrumentami muzycznymi z różnych stron świata i sposobem grania na nich. Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały skrzypce ich budowę i sposób grania. Przedszkolaki chętnie biorą udział w tych zajęciach co można zobaczyć na dołączonych zdjęciach. Bardzo dziękujemy pani Klimas za spotkanie i zapraszamy na następne.

Hanka

Galeria

 

DSC 0862Wszystkie dzieci lubią bajki, choć pod różnymi postaciami. Jedne lubią te czytane, inne wolą obejrzeć w telewizji czy w teatrze a jeszcze inne wolą samodzielnie je wymyślać.
5 listopada dzieci z grupy „Biedronki” obchodziły Dzień Postaci Bajkowych. W tym dniu nasze Maluszki wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie. Z opaskami swoich ulubionych postaci bajkowych wykonanych w domu wspólnie z rodzicami, z wielkim zainteresowaniem wzięły czynny udział w zajęciach przygotowanych przez pracownice biblioteki.

Najpierw zwiedziły bibliotekę a potem wspólnie rozwiązywały różnego rodzaju zagadki, słuchały bajki z serii o Kici Koci- „Kto mieszka w lesie” i brały czynny udział we wspólnym opowiadaniu. Następnie chętnie skorzystały z możliwości obejrzenia książeczek i ich opowiadania. Ławeczka J. Tuwima była kolejnym przystankiem. Po powrocie do przedszkola dzieci zainspirowane bajkami wykorzystując przedszkolne pacynki oraz te, wykonane własnoręcznie tworzyły własne przedstawienia i jak widać na zdjęciach bawiły się wspaniale.

Bardzo dziękujemy rodzicom za wykonanie wspaniałych opasek, które przyczyniły się do jeszcze lepszej zabawy.
Dziękujemy również Paniom z biblioteki za ciepłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia

Tarsylia W.

Galeria

 

1Bajki, baśnie wywierają ogromny wpływ na wyobraźnię dziecka, jego ciekawość poznawczą oraz wrażliwość emocjonalną. Wspierają dziecko w pokonywaniu własnych słabości , uczą wartości moralnych , estetycznych oraz postaw społecznych. Bajki są także doskonałym łącznikiem pomiędzy pokoleniami.
Obchodzony 5 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był zatem wyśmienitą okazją do zwrócenia uwagi dzieci oraz ich rodziców na wartości związane z czytaniem .
Tego dnia dzieci grupy Motylków od rana spotykały się z bohaterami bajek . Znajdowały się wśród nich postacie, z którymi stykały się jeszcze babcie i dziadkowie naszych wychowanków oraz te z którymi dzieci znają się od niedawna.
Zajęcia były okazją do rozwijania różnego rodzaju sprawności i umiejętności, zwłaszcza lingwistycznych . Nasze przedszkolaki wykorzystując znajomość języka polskiego, niemieckiego i angielskiego : piekły ciasteczka dla Jasia i Małgosi, wykonały sylwety bohaterów bajek z rolek oraz papieru. Odgrywały scenki dramowe w przedszkolnym teatrzyku z wykorzystaniem różnorodnych akcesoriów.
Już teraz zapraszamy naszych przedszkolaków 12 listopada na kolejne tego typu zajęcia , tym razem będziemy poznawać historię św. Marcina .

 

Gizela S.
Małgorzata L.

Galeria

 
Motylki z wizytą na Politechnice Opolskiej
PDF

1Dnia 29 października dzieci grupy Motylków w ramach działalności Klubu Szalonego Naukowca odwiedziły Politechnikę Opolską.

Wizytę na uczelni rozpoczęły od Auli Politechniki , gdzie każde dziecko otrzymało upominki , które wykorzystano później podczas zajęć.

Po uczelni oprowadził nas dr inż. Andrzej Lechowicz, który kolejno zapoznawał dzieci z wyposażeniem oraz zadaniami poszczególnych wydziałów.

 

1Dnia 26 października nasze przedszkole miało zaszczyt reprezentować Gminę Gogolin na Targach Turystyki Rodzinnej w Opolu.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością , zachęcając licznymi atrakcjami do udziału całe rodziny.
Nasze dzieci przygotowały na tę okazję program artystyczny dotyczący Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej.
Dzieci jak zwykle świetnie odnalazły się w nowym otoczeniu prezentując swoje artystyczne umiejętności .
Dziękujemy naszym wychowankom oraz ich rodzicom za ogromną pomoc związaną z przygotowaniem występu .

Gizela S.

Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 5