rok szkolny 2019-2020
Dożynki 2019
PDF

DSCN7838Niedziela 08 września tego roku stała się dla wielu mieszkańców naszej gminy okazją do wspólnego podziękowania za rolnicze plony oraz sposobnością do udziału w dobrej zabawie.
Tegoroczne dożynki organizowane w Kamieniu Śląskim zgromadziły wielu uczestników.
Jedną z największych atrakcji był barwny korowód, w którym znalazły się misternie wykonane korony dożynkowe, wozy z płodami rolnymi, jak również prezentacje konkursowe: „Rowerem w dożynkowym korowodzie”.
Reprezentacja naszego przedszkola wzorem poprzednich lat uczestniczyła także w tym pięknym święcie, przygotowując prezentację nawiązującą do tegorocznej tematyki zatytułowaną: „Dreirad ze szkółki”. Nasz żniwniokowy „pojazd” skonstruowany został między innymi z rur z przedszkolnego kącika klocków, części i elementów wykorzystywanych przez hydraulików .
Rower wyposażony został także w kosz – „śniadaniówkę przedszkolaka”. Całość naszej instalacji ozdobiona została płodami z ogrodów i pól.
Dziękujemy naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu dożynek.

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do pana Marka – taty Hani za cenne rady, zaprojektowanie oraz wykonanie metalowych konstrukcji do roweru.

Gizela S.

Galeria

 

IMG 3725Żyjemy w ciekawym, wciąż zmieniającym się świecie, w którym ciągle jest wiele rzeczy do odkrycia. Zajęcia Klubu Szalonego Naukowca mają pomóc naszym przedszkolakom poznać i zrozumieć otaczający nas świat.
Dzieci grupy Motylków realizując w tym roku szkolnym powyższy program, będą obserwować, prowadzić eksperymenty i doświadczenia. Próbować odpowiadać sobie między innymi na pytania: Jak zachowują się powietrze i woda, światło i dźwięk? Jakie właściwości mają ciepło i chłód, pole magnetyczne i prąd elektryczny? Jak zmienia się klimat? Jak przebiegają rozmaite procesy, takie jak zmiana dnia w noc? Jak reagują substancje chemiczne?
Dnia 11 września dzieci grupy Motylków poznały zjawiska związane z wodą. Wykonując proste eksperymenty odpowiedziały sobie między innymi na pytania: Dlaczego kaczka nie tonie? Czym jest napięcie powierzchniowe wody? Dlaczego myjemy się mydłem? Dlaczego woda wędruje w górę, a kamień pod wodą jest lżejszy?
Ostatnim elementem zajęć było wspólne wykonanie kul do kąpieli, ich aromatyczny zapach przez całe popołudnie roznosił się po przedszkolnych salach.
Mamy nadzieję, że zajęcia realizowane w ramach Klubu Szalonego Naukowca rozbudzą i częściowo zaspokoją naturalną dziecięcą ciekawość oraz zmotywują do dalszych działań i odkryć.

Gizela S.

Galeria

 
Początek roku szkolnego w grupie Motylków
PDF

1Grupa Motylków z radością powitała nowy rok szkolny. Pierwszy jego tydzień obfitował wieloma ciekawymi wydarzeniami. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach i zajęciach integrujących grupę, poznały nowoprzyjęte dzieci oraz wszystkie pomieszczenia i sale przedszkola.
Przypomniały sobie obowiązujące w placówce zasady bezpieczeństwa , wspólnie stworzyły Kontrakt Grupy Motylków. Dużą atrakcją było również wspólne rozpakowanie przesyłki z książkami , które będziemy wykorzystywać przez cały rok szkolny.
Miłą niespodziankę sprawiła nam także absolwentka naszego przedszkola Julka, która wspólnie z tatą odwiedziła nas z pierwszo klasowym rogiem obfitości.
W ostatnim dniu tygodnia swoje 5 urodziny obchodziła Malwinka, która wspólnie ze mamą przygotowała dla dzieci urodzinowe niespodzianki.
Malwince życzymy samych radosnych i szczęśliwych chwil spędzonych oczywiście z nami w przedszkolu!

Gizela S.

Galeria zdjęć

 
Uwaga skażenie wody!
PDF

wykrzyknikUwaga mieszkańcy!

Woda w Gogolinie i Malni nie nadaje się do spożycia! W związku z otrzymaną dziś po południu (tj. 6.09.2019 r.) decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krapkowicach informujemy, iż kontrole wykazały zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody w sieci wodociągowej w następujących punktach:

  • Zakład Fryzjerski, ul. Powstańców,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Strzelecka,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni.

Mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców, informujemy iż woda dostarczana przez wodociąg sieciowy Gogolin nie nadaje się do spożycia. Woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych i celów sanitarnych! Jednocześnie informujemy, że studnia i Stacja Uzdatniania Wody w Gogolinie nie zostały skażone i produkują wodę zdatną do picia.

Zdatna do spożycia woda będzie rozwożona przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Gogolin" Sp. z o.o. samochodami z logo KPW po wszystkich ulicach miasta Gogolina oraz wsi Malnia:

  • w piątek 6.09 do godz. 21.00,
  • od soboty 7.09 do odwołania - od godz. 8.00 do godz. 21.00.

O jakichkolwiek zmianach będziemy informować na bieżąco na www.gogolin.pl, w mediach społecznościowych i poprzez Straż Miejską w Gogolinie.

 

 

UWAGA RODZICE:
Dyrektor i Rada Pedagogiczna serdecznie zaprasza rodziców na zebranie organizacyjne, 
które odbędzie się dnia 03.09.2019 o godz. 17.30

Na spotkaniu omówione zostaną sprawy dotyczące :
• organizacji pobytu dzieci w przedszkolu
• planowane działania
• sprawy grupowe

Serdecznie zapraszamy