rok szkolny 2017-2018
Uwaga Rodzice !!!
PDF

W dniu 21.05 przedszkole organizuje wyjazd dzieci z grupy starszej „Motylki” i najstarszych dzieci z grupy „Biedronki” na zajęcia na pływalnie.
Rodzice chętnych dzieci dokonują zgłoszenia u wychowawcy grupy do dnia 15.05.2018r
Odpłatność zostanie zebrana po odbytych zajęciach w zależności od liczby uczestników zająć.
Wyposażenie dzieci:
- strój kąpielowy
- klapki gumowe
- ręcznik
- czepek
- bielizna zmienna
- szczotka, grzebień
- Dzieci mogą zabrać ze sobą „motylki do pływania”

 
SPOTKANIE EDUKACYJNE Z PANEM MARCHEWKĄ
PDF

IMG 3314W dniu 11.05 do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość .
Odwiedził nas Michał Filipiak, trener tenisa i autor znanych i lubianych książek o przygodach Redaktora Marchewki: "Tenisowy świat piłek" i " Z wizytą na turnieju". Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały opowieści z książek o redaktorze Marchewce. Rozmawialiśmy również na temat najważniejszych wartości związanych ze sportem. Trener , który wcielił się w postać Redaktora Marchewki wciągnął dzieci do wspólnych rozmów i odgrywania różnych scenek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich proponowanych działaniach i niejednokrotnie zaskakiwały naszego gości swoją wiedzą na temat tenisa.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 
FLORIANY 2018R.
PDF

IMG 135911 maja delegacja naszego przedszkola oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolinie uczestniczyła w Gali Finałowej Konkursu Floriany 2018.
Druga edycja tego prestiżowego konkursu odbyła się w tym roku na warszawskim Torwarze.
Konkurs organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz redakcję miesięcznika ,, Strażak’’.
Głównym celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych, których efekty wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, a także rozwój i integrację środowisk wokół wspólnych inicjatyw.
Nasz projekt ,, Od zucha do druha’’ został wysoko oceniony przez kapitułę konkursową , w skład której wchodził miedzy innymi : Waldemar Pawlak, Czesław Lang i Jerzy Owsiak.
Na 256 zgłoszonych do konkursu projektów nasze przedszkole wspólnie z OSP Gogolin znalazło się wśród 48 nominowanych do Floriana 2018.
Cieszymy się z tak dużego sukcesu Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej . Wyróżnienie będzie motywacją do dalszej , owocnej współpracy z OSP Gogolin oraz Urzędem Miejskim w Gogolinie, a także bodźcem do podejmowania przez nas nowych ciekawych i pożytecznych inicjatyw.

Gizela S.

Galeria zdjęć

 
Zdrowy deser w wykonaniu „Biedronek”
PDF

IMG 3258Aby zachęcić dzieci do jedzenia zdrowszych przekąsek i deserów czasem trzeba się nagimnastykować. Ale nic tak bardzo nie zachęca jak samodzielne przygotowywanie różnych potraw czy deserów. Tym razem dzieci z grupy „Biedronki” samodzielnie stworzyły dla siebie deser z produktów , które każda mama ma w swojej kuchni. Były to zdrowe i pożywne zarazem składniki . Dzieci samodzielnie decydowały ile czego będzie zawierać ich porcja. I nikt już nie miał problemów z pokrojeniem banana, który smakował w zestawie znakomicie.
Jak widać na zdjęciach, w naszej „Biedronkowej” rodzince większość dzieci z chęcią zajadała się tym co samodzielnie zrobiła – i oby tak było dalej.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 
Pamiętamy o Dniu Bibliotekarza
PDF

DSC 00188 Maja swoje święto obchodzą Bibliotekarze w całej Polsce. Delegacja dzieci udała się również do naszej zaprzyjaźnionej Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie - by złożyć najserdeczniejsze życzenia paniom tam pracującym w imieniu wszystkich dzieci oraz personelu z naszej placówki .

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 

1Jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich i do kogo można zwrócić się o pomoc –o tym miały okazję się przekonać dzieci z naszego przedszkola podczas wycieczki do OSP.
Kolejną już instytucją w Gogolinie, którą poznały nasze „Biedronki” jest Ochotnicza Straż Pożarna. 7maja odbyła się wycieczka do zaprzyjaźnionej jednostki OSP. Dzieci poznały sprzęt, którym dysponują nasi strażacy- wyposażenie i ubiór Strażaka udającego się na akcje, wyposażenie samochodów strażackich oraz zastosowanie ich w praktyce. Miały też okazje do samodzielnego wypróbowania niektórych sprzętów. „Biedronki” dowiedziały się w jaki sposób strażacy wykonują swoją ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę.
Wszystkie dzieci chętnie oglądały „Od środka” auta strażackie i nie jedno zdeklarowało chęć bycia w przyszłości strażakiem.
Nasza wycieczka zbiegła się z obchodzonym niedawno Dniem Strażaka i z tej właśnie okazji wszyscy uczestnicy złożyli naszym dzielnym strażakom serdeczne życzenia. A w ramach podziękowań za całoroczną współpracę oraz współprowadzenie Drużyny Strażackiej zostali obdarowani zdjęciami ze wspólnych zajęć.
Wszystkim Strażakom życzymy raz jeszcze jak naj mniej pożarów i bezpiecznych akcji .

Serdecznie dziękujemy
mł. bryg. Lucjanowi Lubaszka
Dowódcy JRG w Krapkowicach,
oraz wszystkim strażakom biorących udział w spotkaniu
za wspaniałe przyjęcie, profesjonalne zajęcia z tak małymi dziećmi oraz ogromną cierpliwość i słodkości.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 
Przedszkole roku 2018
PDF

 
Nauczyciel roku 2018
PDF

 

DSC 0008W ostatnim tygodniu kwietnia i na początku maja w związku ze zbliżającymi się świętami narodowymi w grupie „Biedronki” tematem przewodnim była Polska. Dzieci miały możliwość poznać symbole narodowe naszego kraju a także Unii Europejskiej. Dowiedziały się co to jest i jak wygląda flaga, godło, hymn Polski.
Wiedzą również o ważnych świętach takich jak –Konstytucja 3 maja, Święto Flagi. Samodzielne wykonanie flagi na pewno przyczyni się do lepszego zapamiętania narodowych barw. Podczas różnorodnych zajęć dzieci poznawały też regiony Polski, co dało im wiele frajdy, bo jak się okazuje dzieci doskonale znają różne ciekawe zakątki naszego pięknego kraju.

TarsyliaW.

Galeria zdjęć

 
JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM
PDF

IMG 20180426 132538,, Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem , kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś kochał ja i ty'' oto fragment piosenki, której dzieci z grupy ,, Motylków'' uczyły sie w ramach realizacji działań z zakresu wychowania patriotycznego. Dzieci z wykorzystaniem tablicy multimedialnej poznały historię powstania naszego państwa , czyli legende o Lechu , Czechu i Rusie oraz legendy o Smoku Wawelski , hejnale marjackim, Warsie i Sawie. Utrwaliły i przypomniały sobie symbole narodowe,które wykonały własnoręcznie, śpiewały także hymn narodowy. Przedszkolaki poznały także różne regiony Polski , poznały piękno naszego kraju. Dowiedziały się także , że Polska należy do Unii Europejskiej , poznały jej symbole oraz hymn. Dzieci samodzielnie wykonały godła państwowe, które zabrały do swoich domów.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 16