rok szkolny 2018-2019
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W GRUPIE BIEDRONEK
PDF

1Dzień Wody do doskonały moment , by uświadomić dzieciom jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa woda pitna. Święto jest także okazją do rozbudzenia poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody na świecie.

Dnia 22 marca dzieci grupy Biedronek uczestniczyły w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych i badawczych , z wykorzystaniem których próbowały sobie odpowiedzieć między innymi na pytania : Czym jest woda? Co to jest zanieczyszczenie? Jak można oczyścić wodę? . Dowiedziały się również  na czym polega zjawisko sorpcji.

Można mieć nadzieję , że po całodniowych zajęciach każdy przedszkolak uświadomił sobie , że woda jest źródłem życia i zdrowia dla  ludzi, roślin i zwierząt.

Dziękuję mamie Kacpra K. za pomoc w przygotowaniu eksperymentu ze znikającym kubkiem.

Gizela S.

Galeria

 
Rekrutacja 2019/2020 - zakończenie I etapu
PDF

Zakończony został I etap rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

Wyniki I etapu zostaną opublikowane na tablicy ogłoszeń w placówce przedszkola w następujących terminach :

  • 02.04.2019 – lista kandydatów zakwalifikowanych
  • 04.04.2019 – lista kandydatów przyjętych

W dniach 05.04.2019 do 15.04.2019 rodzice dzieci z listy przyjętych są zobowiązani do złożenia w placówce w formie papierowej:

  • oświadczenia dotyczącego potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola

Brak złożenia dokumentu potwierdzającego wolę przyjęcia oznacza rezygnację z przydzielonego miejsca

Oświadczenie dotyczące potwierdzenia woli jest dostępne poniżej lub w sekretariacie placówki.

Plik do pobrania:

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/odziału przedszkolnego

 
Sesja zdjęciowa
PDF

UWAGA - sesja zdjęciowa
W dniu 25.03.2019 o godz. 8.30
odbędzie się sesja zdjęciowa dla dzieci przeprowadzona przez firmę fotograficzną" Foto Gama":

  • " Sesja - Retro"- 1 zdjęcie w ramce drewnianej 15x21,dwa zdjęcia 10x15 - koszt 33,00 zł. ( dla wszystkich dzieci)
  • Dla dzieci kończących przedszkole wykonane zostaną zdjęcia do " Foto - książki " - upominek na zakończenie przedszkola ( koszt 50,00 zł - 20,00 dofinansowanie z RR, 30.00 opłata rodziców – rodzice wyrazili zgodę na dokonanie dopłaty). Foto - książka nie podlega zwrotowi.

Rodzice nie są zobligowani do zakupu wykonanych zdjęć z sesji „ RETRO".

 
Marzanko, Marzanko ty zimowa panno!
PDF

 IMG 8261W dniach poprzedzających nadejście wiosny dzieci grupy Biedronek postanowiły wykonać Marzannę, z którą 21 marca wspólnie z koleżankami i kolegami z grupy starszej wyruszą wiosennym korowodem ulicami Gogolina.

 Biedronki postanowiły zgodnie z tradycją naszego regionu wykonać Marzannę  ze słomy, ubrać  w biały strój  oraz  ozdobić wstążkami .

Gizela S.

Galeria

 
WIOSENNE PRZEBUDZENIA
PDF

DSC 0386Choć do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze kilka dni w naszym przedszkolu już zagościła – widać ją w różnych pracach dzieci.
W ramach projektu edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak” nasze starszaki miały za zadanie stworzyć prace pod hasłem - ”Wiosna praca z wykorzystaniem plastikowych butelek”.
Pomysły dzieci przeszły najśmielsze oczekiwania. Nasze „Motylki” z wielkim zaangażowaniem tworzyły : wycinały, kleiły, ozdabiały i wspólnie tworzyły swoje małe dzieła. Przy tym wszystkim doskonale się bawiły , wzajemnie sobie pomagały i podsuwały kolejne pomysły. W grupie siła! Teraz z utęsknieniem czekamy na tę prawdziwą wiosnę.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...

 

Dyrekcja Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie zaprasza do konkursu dotyczącego opracowania projektu zagospodarowania terenu zieleni wraz z obiektami towarzyszącymi.
Szczegóły konkursy w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

1Jednym z warunków niezawodności strażaków podczas prowadzenia działań ratowniczo- gaśniczych jest ich bezpieczeństwo. Ratownicy stosują wiele środków ochrony osobistej, bo w środowisku w jakim działają nie brakuje zagrożeń dla ich zdrowia i życia.

Zagadnienia związane z tą tematyką były omawiane podczas kolejnego spotkania Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej naszego przedszkola. Zajęcia poprowadził młodszy aspirant Lucjan Lubaszka, który od kilku lat jest jednym z opiekunów naszej drużyny.

Pan Lucjan zapoznał dzieci z rodzajami straży pożarnych, zakresami ich oddziaływań , zaprezentował oraz omówił najważniejsze części bojowego ubioru strażaka.
Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały i testowały poszczególne elementy stroju strażaka , zadały także prowadzącemu zajęcia mnóstwo pytań .
Ostatnim punktem spotkania były ćwiczenia z zakresu strażackiej musztry.

 

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 
Dzień Kobiet w grupie Biedronek
PDF

1Tegoroczny Dzień Kobiet w grupie Biedronek przepełniony był licznymi atrakcjami . Dzień rozpoczęliśmy od wspólnego "biedronkowego" śniadania, podczas którego przygotowano oliwkowo-pomidorowe biedroneczki. Chłopcy w tajemnicy odświętnie nakryli stoły oraz przygotowali smaczną , ziołową herbatę. 

Po zakończonym posiłku na dziewczęta czekała kolejna niespodzianka , w postaci upominków oraz życzeń z okazji ich święta.

Tego dnia odwiedziła nas mama Szymka B. Jej wizyta była niespodzianką przygotowaną specjalnie dla dziewcząt z okazji Dnia Kobiet . Pani Justyna z zawodu jest fryzjerką i właśnie z tym zawodem wiązała się główna atrakcja dnia.
Mama Szymka w trakcie spotkania zademonstrowała narzędzia i przybory, którymi posługuje się w swojej pracy. Każdy przedszkolak mógł także dokładniej przyjrzeć się na czym polega praca fryzjera. Jak widać na załączonych do notatki zdjęciach modelem był nasz kolega z grupy - Szymek.

Podczas spotkania wszystkie dziewczynki mogły spełnić swoje marzenia , poprosić panią Justynę o wymarzoną fryzurę - wszystkie, niczym w prawdziwym salonie fryzjerskim cierpliwie czekały na swoją kolej.
Mama Szymka nie zapomniała także o chłopcach z grupy Biedronek modelując im fryzury, w których nasze ,, eleganciki’’ wyruszyły z upominkami i świątecznymi życzeniami do pań pracujących w naszym przedszkolu.

Dziękujemy pani Justynie za przygotowanie zajęć oraz upominki . Sprezentowane spinki , gumki bardzo się naszym ,, małym kobietkom’’ spodobały .

Dziękujemy również Szymkowi za cierpliwe odgrywanie roli modela.

 

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 

 
Zajęcia otwarte u "Motylków"
PDF

ZAPROSZENIE !!!!!
Dnia 12.03.2019 o godzinie 9,15 odbędzie się
zajęcie otwarte dla rodziców gr. II ,,Motylki''.
Proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa w zajęciu
wpisując się na listę w szatni.

 
STARSZAKI PAMIĘTAJĄ O DNIU KOBIET 2019
PDF

DSC 0221Dzieci uwielbiają niespodzianki. Międzynarodowy Dzień Kobiet był okazją do tego, aby zaskoczyć  nasze kobietki zarówno te małe ,  jak i te  duże. Chłopcy z grupy „Motylki” do tego dnia przygotowywali się od  kilku dni.

Własnoręcznie wykonana sałatka owocowa , pięknie nakryte stoły i kwiatek dla każdej kobietki okazały się wspaniałym prezentem i uczczeniem święta. A wspólny poczęstunek był też okazją do rozmów i wielu chwil radości.

Brawo chłopcy!!!

Tarsylia W.

Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 13