DZIEŃ JABŁKA
PDF

IMG 0314Jesień to czas pełen kolorów i smaków nie tylko w przyrodzie, ale także w naszym przedszkolu. W grupie ,, Motylków'' 26. 09. dzieci obchodziły Dzień Jabłka , który rozpoczęły od zajęć grafomotorycznych ozdabiając oczywiście jabłko liniami literopodobnymi. Przedszkolaki dzięki pomocy rodziców przyniosły do naszego jesiennego kącika przyrody różnorodne warzywa i owoce. Wśród nich znalazły się także owoce egzotyczne takie jak kokos, melon, granat,figa czy popularne banany, kiwi i pomarańcze. Dzieci poznawały ich smak, zapach i kształt, nazywały je, segregowały oraz liczyły. Następnie wspólnie z panią Justyną naszą przedszkolną kucharką przygotowały sok jabłkowy z dodatkiem innych owoców. Dzieci samodzielnie wyciskały pomarańcze, wkładały owoce do sokowirówki, a potem wszyscy z apetytem i uśmiechem wypili pełen witamin owocowy napój. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczna wyklejając sylwetkę jabłka plasteliną równocześnie rozwijając sprawność manualną. Na zakończenie Dnia Jabłka odwiedziliśmy stragan pełen owoców i warzyw.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za podarowane warzywa i owoce.

Galeria zdjęć...