MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI U ,, KARLIKA I KAROLINKI''
PDF

DSC04250"Uch nadstawiam słucham jak gra, muzyka we mnie - w muzyce ja" to słowa A.M Jopek , które w Międzynarodowym Dniu Muzyki, przypadającym 1.10 są jak najbardziej odpowiednie. Z tej okazji naszych przedszkolaków odwiedzili zaprzyjaznieni z nami muzycy Wędrującej Kapeli, którzy rozbudzają w dzieciach miłość do muzyki i śląskiego folkloru. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w zabawach muzycznych prowadzonych przez panią Elę Klimas, chętnie poznają i śpiewają piosenki, co sprzyja rozwojowi zainteresowań muzycznych. Dzieci miały okazję posłuchać na żywo brzmienia instrumentów takich jak: wiolonczela, skrzypce, akordeon, mandolina czy organy elektryczne. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w grze na instrumentach, czego dowodem są zamieszczone w galerii zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy muzykom Wędrującej Kapeli za mile spędzone chwile i mamy nadzieję na dalsze wspólne muzyczne spotkania.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki wszystkim muzykom składamy życzenia radości z muzykowania oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień.

Galeria zdjęć...