UŚMIECHNIĘTY DZIEŃ MUZYKI U „BIEDRONECZEK”
PDF

IMG 0002W piątek 6 Października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Muzyki, a że zbiegł się z Dniem Uśmiechu –to wyszedł Uśmiechnięty Dzień Muzyki.
Już od samego rana dzieci opowiadały śmieszne historie, aby rozweselić pozostałych. Toczyły się też poważne rozmowy o uczuciach –co jakie uczucia wywołuje. Potem każde dziecko wykonało własnoręcznie emblemat uśmieszku, z którym paradowało przez cały dzień a prawdziwym uśmiechem obdarowywało wszystkich.
Z okazji Dnia Muzyki który obchodzony jest na całym świecie 1.10 , gościliśmy zaprzyjaźnioną „Wędrującą Kapele”, która wprowadziła naszych milusińskich w świat regionalnych przyśpiewek i zabaw z tym związanych . Kontakt z żywą muzyką zachęca do wspólnych zabaw i śpiewu, rozbudza tez zaciekawienie muzyką. Trema naszych maluszków szybko zniknęła i nie trzeba było nikogo specjalnie zachęcać do wspólnych zabaw.
Dzieci miały okazję aktywnie wysłuchać muzyki w wykonaniu naszych gości. Poznać bliżej instrumenty takie jak akordeon, mandolina, elektryczne pianino skrzypce i inne. Chętne dzieci mogły nawet na nich zagrać. Dowiedziały się również ciekawostek związanych z naszym regionem. A wspólne śpiewy i pląsy dały naszym milusińskim wiele radości.
Bardzo serdecznie dziękujemy członkom „Wędrującej Kapeli” a szczególnie Pani Eli Klimas za poświęcony nam czas i za wspaniałe wspólne zabawy.
Wszystkim muzykom życzymy dalszej radości z tworzenia i dzielenia się muzyką ze swoimi słuchaczami.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć...