Pizza w wykonaniu "Biedroneczek"
PDF

IMG 0816Staramy się zachęcać do jedzenia w różnoraki sposób naszych podopiecznych ale najlepszą zachętą jest wspólne przygotowanie posiłku. Nasze "Biedroneczki" bardzo lubią być pomocnikami. Mali kucharze wykonali wspólnie pizzę. Najpierw starsza grupa naszych "Biedroneczek" w kuchni przygotowywała wspólnie z paniami kucharkami ciasto drożdżowe. Odmierzały, liczyły i wsypywały ale przedtem wąchały i nazywały i poznawały wszystkie składniki. Następnym etapem było krojenie tego wszystkiego co się może znaleźć na pizzy. Oczywiście bardzo ważne było to, aby przed krojeniem, wszystkie rączki były czyste i suche, a składniki umyte. Jak widać na zdjęciach nawet nasze najmłodsze „Biedronki” radzą sobie świetnie z posługiwaniem się nożem. Wszystko pokrojone było perfekcyjnie. Ułożenie na cieście to już czysta formalność bo dzieci doskonale wiedzą w jaki sposób robią to "mistrzowie kuchni". Pizza upieczona na podwieczorek smakowała dzieciom wybornie.
Tarsylia W.