1Luty to doskonały miesiąc do rozmów o zagrożeniach takich jak: pożar, czad oraz sposobach reagowania i przeciwdziałania im.
2 lutego naszą przedszkolną drużynę odwiedził major Lucjan Lubaszka, który na przykładzie prostych doświadczeń wyjaśnił dzieciom mechanizmy powstawania i gaszenia pożaru.
Pan Lucjan zapoznał naszych strażaków z zasadami działania oraz rodzajami gaśnic. Wytłumaczył jak można skutecznie zabezpieczyć się i przeciwdziałać takim zagrożeniom jak zatrucie tlenkiem i dwutlenkiem węgla.
Nasze przedszkolaki mogły sprawdzić jak w praktyce działa urządzenie do wykrywania i lokalizacji dymu, potocznie nazywane czujką dymu.
Podczas zajęć nie mogło zabraknąć strażackiej musztry, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczą.
Dziękujemy panu Lucjanowi Lubaszce za przybycie do przedszkola oraz przeprowadzenie kolejnych zajęć z naszą przedszkolną drużyną.