"Cudowna woda"
PDF

DSC05051Woda jest najbardziej rozpowszechnionym, a równocześnie najbardziej zagadkowym płynem na Ziemi. Jej właściwości znacznie odbiegają od innych substancji o podobnej budowie.
Niezbędna do życia, ma również wiele zastosowań w gospodarstwach domowych, rolnictwie i przemyśle.
Dnia 2 lutego dzieci grupy Motylków podczas zajęć Klubu Szalonego Naukowca poznały niektóre tylko właściwości wody.
Nasze przedszkolaki łącząc i wykorzystując wodę przeprowadziły w sumie trzynaście doświadczeń z jej wykorzystaniem.
Motylki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały efekty przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów tj.:
Skaczące rodzynki
Czarodziejski atrament
Gasnące świece
Kakaowe kuleczki
Musujący olej
Fontanna z butelki
Kran ze słomki w butelce
Srebrne jajko
Niepękający balon
Plastik
Skaczące piłeczki
Tańczące baloniki
Na zakończenie nasze dzieci przeprowadziły dwa doświadczenia z wykorzystaniem powietrza, które były wstępem do kolejnych, planowanych w najbliższym czasie zajęć - tym razem w ramach Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej.