SPOTKANIE Z KAPELMISTRZEM
PDF

1Muzyka jest bardzo ważnym elementem pracy z dziećmi. Uczy bawi, rozwija, wychowuje, wspomaga rozwój emocjonalny, wpływa na ogólny stan dziecka.

Kierując się tymi przesłankami nasze przedszkole stosuje wiele różnorodnych metod i form  pracy z dziećmi z zastosowaniem muzyki.

05 lutego dzieci 5,6letnie spotkały się z panem  Manfredem Makiollą , wieloletnim dyrygentem Orkiestry Dętej w Górażdżach.

Pan Manfred wspólnie z przybyłą na spotkanie panią Elą Klimas opowiedzieli  o pracy dyrygenta oraz zademonstrowali zasady gry na trąbce.

Jak się można było przekonać , gra na tym instrumencie nie należy do najłatwiejszych. Oprócz wiedzy muzycznej , wymaga również pewnych predyspozycji.

Tego dnia swoje urodziny obchodził Olgierd z grupy Motylków, któremu wszyscy uczestnicy spotkania odśpiewali Sto Lat oraz złożyli urodzinowe życzenia.

Dziękujemy pani Eli Klimas oraz panu Manfredowi Makolla za wizytę w naszym przedszkolu oraz zorganizowanie ciekawych zajęć muzycznych.