rok szkolny 2015-2016

Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, że umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci na terenie przedszkola, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek przedszkolnych w kraju, kończy się z dniem 31 sierpnia 2016 r.
Obecnie umowa na ubezpieczenie dzieci na nowy rok szkolny 2016/2017 nie może być zawierana przez dyrektora placówki . Umowa ta może być zawierana wyłącznie przez rodziców/prawnych opiekunów. Każdy indywidualnie może ubezpieczyć swoje dzieci podejmując własny wybór firmy ubezpieczeniowej.
Informujemy że ubezpieczenie dzieci w przedszkolu nie jest obowiązkowe.

Dyrektor PP Nr 3 w Gogolinie
Katarzyna Figiela

 
Urodzinki w czerwcu u "Biedronek"
PDF

foto 001Dzień urodzin to wielkie przeżycie dla każdego dziecka a także rodziców.  W miesiącu czerwcu swój „Wielki dzień” obchodziła nasza Juleczka. Gościliśmy też rodziców Julii, którzy towarzyszyli nam wszystkim podczas wspólnych zabaw, a potem wnieśli piękny tort i pomagali w podzieleniu go. Dzień obfitował w wiele zabaw i niespodzianek i miejmy nadzieje że dla Julii stał się miłym wspomnieniem.

Przez cały rok celebrowaliśmy urodziny każdego dziecka. W związku z tym 28 czerwca zorganizowane zostało przyjęcie dla wszystkich dzieci, których urodzinki wypadają podczas miesięcy wakacyjnych. W zacnym gronie znaleźli się: Liwia, Aluś M. Aluś K. Łukasz , Michał, Adaś oraz nieobecna niestety Emilka.  Były zabawy i tańce, oraz smakołyki przygotowane przez rodziców a przede wszystkim wesoła zabawa a nawet rozegrany mecz piłki nożnej.

Wszystkim solenizantom życzymy raz jeszcze wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

Tarsylia W.

Zobacz galerię

 

1Rodzice wraz z dziećmi grupy ,, Motylków’’ bardzo chętnie biorą udział w imprezach i spotkaniach o charakterze sportowym, jednym z nich jest organizowany od kilku lat ,, Tour de Kids’’.
Zawody z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę uczestników.
Tegoroczny tour odbywał się w sześciu kategoriach wiekowych, stopień trudności każdego wyścigu dostosowany był do możliwości wiekowych dzieci.
Nasze przedszkolaki w składzie: Kinga D., Julia P., Magdalena B., Mateusz Sz., Dawid D., David L., Rafał J., Marcel F., startowały w kategorii do 6 lat, na odcinku o długości 250metrów.
Z ogromną radością informujemy , że wszystkie nasze dzielne ,, Motylki’’ ukończyły konkurencję oraz zajęły czołowe miejsca w swojej kategorii wiekowej.
Naszym dzieciom przystąpił również miły zaszczyt muzycznego powitania wszystkich uczestników zawodów.
Ku zaskoczeniu przybyłych gości ,przedszkolaki odśpiewały wszystkie znane im 8 zwrotek ,, Poszła Karolinka do Gogolina’’.
Tym sposobem Karolinka z dziećmi naszego przedszkola powitała uczestników zawodów przybyłych do naszego miasta z różnych stron Polski.

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 

IMG 5335Rok szkolny 2015/16 obfitował w liczne uroczystości i spotkania. Nasze dzieci mimo natłoku występów , dzielnie i z ogromną radością uczestniczyły w różnych imprezach prezentując swoje artystyczne umiejętności.
Ostatnim z nich była prezentacja bajki ,, Dwie Dorotki’’. ,,Motylki ‘’ brawurowo ,niczym prawdziwi aktorzy zaprezentowali przygotowaną inscenizację, za które odebrały gromkie brawa oraz wspaniałe recenzje widzów.
28 czerwca koleżanka Emilka wraz z mamą w nagrodę za wspaniałe występy zaprosiła wszystkie dzieci grupy ,, Motylków’’ na lody do jednej z restauracji w centrum miasta.
Wyjście było bardzo miłym akcentem kończącego się roku szkolnego oraz okazją do pochwalenia dzieci za wspaniałą pracę.
Dziękujemy pani Agnieszce i Emilce za miłą i smaczną niespodziankę.

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 
Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka
PDF

1Wycieczki stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego przedszkola. Dzięki nim dzieci mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswojoną podczas zabaw i zajęć.
27 czerwca przedszkolaki grupy ,, Motylków’’ wyposażone w ,, niezbędniki podróżnika’’- plecaki z prowiantem, wyruszyły w swoją pierwszą dla większości dzieci podróż pociągiem do Górażdży.
Celem wycieczki była wizyta w gospodarstwie pani Ani i Agaty Majcherczyk.
Panie od kilku lat z powodzeniem prowadzą hodowlę kóz.

Spotkanie okazało się wspaniałym przeżyciem. Zwierzęta bardzo chętnie podchodziły do przedszkolaków, pozwalając się pogłaskać i nakarmić.
Na zakończenie gospodynie poczęstowały wszystkie dzieci smacznym i zdrowym kozim mlekiem oraz wręczyły świeżo przygotowany ser na przedszkolne śniadanie.
Dziękujemy pani Ani i Agacie za umożliwienie wizyty w ich gospodarstwie , ciekawe informacje na temat ich pracy oraz serdeczne przyjecie.

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 
Bon Ton – dobre wychowanie
PDF

1Nawyki stylu bycia kształtują się już od najmłodszych lat. Pewne postawy nabyte w dzieciństwie, pozostają w nas do końca życia. Z tego powodu ważne jest , aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom poprawne zasady zachowania.
W tym roku szkolnym grupa ,, Motylków’’ realizowała kilka projektów edukacyjnych, jednym z nich był ,, Bon Ton – Dobre Wychowanie’’.
Projekt poświęcony był zasadom dobrego wychowania w różnych sytuacjach.
Zajęcia ostatniego tygodnia czerwca poświecone były miedzy innymi tej tematyce. Dzieci miały wiele okazji do wykazania się swoją wiedzą na temat savoir- vivre : organizowały inscenizację teatralną ,, Trzy świnki’’, uczestniczyły w quizie ,, Dobre wychowanie’’.

28 czerwca na wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka przygotowana przez Julkę Blachę i jej mamę, w postaci inscenizacji wierszy dotyczących dobrego zachowania.
Ten ,, wspaniały duet’’ od kilku dni uczył się na pamięć wierszy oraz przygotowywał rekwizyty do prezentacji.
Jak się okazało wysiłek nie poszedł na marne, wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przygotowaną inscenizację.
W tym dniu swoje wiersze dotyczące powyższej tematyki przygotowały również Ola, Sandra i Amelka .
Wszyscy uczestnicy prezentacji , w nagrodę otrzymali gromkie brawa oraz drobne upominki .
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci oraz naukę wierszy.
Mamy nadzieję, że pozyskane podczas zajęć projektu informacje i umiejętności będą wykorzystywane przez naszych przedszkolaków w ich dorosłym życiu zgodnie z zasadą: ,, Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie, po prostu trzeba je znać’’

Gizela S.

Galeria zdjęć...

 

1W miesiącu czerwcu swoje urodziny w grupie ,, Motylków’’ obchodzili Szymek i Kubuś.
Chłopcy wraz z rodzicami przygotowali dla całej grupy wspaniałe, urodzinowe niespodzianki.
Naszym solenizantom życzymy wielu radości , pomyślności oraz spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

Galeria zdjęć...

 
Kulinarne inspiracje Biedroneczek
PDF

IMG 4703Były już kanapeczki, sałatki, koktajle... przyszedł również czas na przygotowanie  pysznych deserków. Nie zapominając o witaminkach deserki zostały przygotowane z truskaweczek, arbuzów  no i galaretki. Wszystkie z naszych pociech wykazało się ogromną inwencją przygotowując sobie witaminkowe smakołyki.

Zobacz galerię

Agnieszka P

 
Świętujemy razem z rodzicami
PDF

1Miesiąc maj i czerwiec obfitował w  Publicznym Przedszkolu Nr 3 w Gogolinie w liczne uroczystości  poświęcone kochanym rodzicom. W dniach 21 i 23 maja 2016 dzieci z grupy" Motylków" i "Biedronek " gościły  u siebie swoje mamusie na uroczystościach z okazji  " Dnia matki". Na mamy oprócz specjalnie przygotowanego programu artystycznego czekały upominki oraz  " mała niespodzianka"  w postaci spotkania z przedstawicielkami jedne  z firm kosmetycznych. Oprócz fachowych porad każda uczestniczka otrzymała drobny prezent w postaci kosmetyku.  Dzieci nie zapomniały również  o kolejnym ważnym święcie jakim jest zbliżający sie "  Dzień ojca". Dlatego też wraz ze swoimi paniami postanowiły zaprosić swoich kochanych tatusiów w dniu 18 czerwca do GOK w Gogolinie ,aby uczcić ich święto. Podczas występu nasze " Biedroneczki" dały popis swoich możliwości prezentując wiersze i piosenki. Przebojem  występu okazał sie brawurowo odtańczony" twist" oraz  " Gitarowy taniec". Należy zaznaczyć  że był to debiut maluszków na dużej scenie. Natomiast dzieci z grupy " Motylki" przedstawiły kunszt gry aktorskiej prezentując spektakl teatralny pt. " Dwie Dorotki". W tajemniczy baśniowy świat oprócz pięknych dekoracji , kostiumów oraz muzyki  wprowadziła zgromadzonych widzów  wspaniała gra młodych aktorów. Przedstawieniu towarzyszyły gromkie brawa , śmiech oraz słowa uznania i podziękowania od rodziców i liczne zgromadzonej publiczności. W przygotowanie przedstawienia zaangażowała się cała społeczność przedszkolna : dzieci , nauczyciele, pracownicy oraz rodzice. Dzięki podjętym na tak szeroka skalę działaniom  udało sie nam osiągnąć tak wielki sukces.

Zobacz galerię

 
Uwaga rodzice dzieci z grupy „Biedronki”!!!
PDF

Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się dnia

24.06.2016 r. (piątek) o godzinie 16,00

Na zebraniu omówione zostaną wyniki końcowej obserwacji dzieci oraz bieżące sprawy grupy.

Serdecznie zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 22