W miesiącu lutym 2018

W miesiącu Lutym u „Biedronek”

1. W karnawale same bale
2. Zimowe zabawy
3. Tak mija nam czas
4. Czy jesteśmy sami w kosmosie?
5. Gogolin nasze miasto

• Poznajemy tradycje i zwyczaje dotyczące karnawału w naszym regionie
  • Uczestniczymy w balu karnawałowym dla dzieci
  • Poznajemy sposoby bezpiecznego spędzania czasu zimą
  • Znamy cechy charakterystyczne zimy
  • Poznajemy sposoby odmierzania czasu, znamy dni tygodnia(4-5 latki), oraz nazwę bieżącego miesiąca.
  • Poznajemy zasady hodowli niektórych roślin- sadzimy
  • Poznajemy układ słoneczny- podstawowe wiadomości
  • Poznajemy historię naszego miasta ,poznajemy herb i flagę Gogolina odwiedzamy ciekawe zakątki .
  • Znamy swój adres zamieszkania.
  • Znamy następstwo dni i nocy –posługujemy się określeniami : dziś, wczoraj, , jutro.
  • Przeliczamy w zakresie 8 liczebnikami głównymi i porządkowymi; klasyfikujemy wg jednej i więcej cech; dodajemy i odejmujemy na konkretach
  • Rozwijamy słuch fonematyczny – dzielimy zdania na wyrazy, słowa na sylaby, rozpoznajemy głoski na początku i na końcu wyrazów, odczytujemy całościowo nazwy przedmiotów.
  • Rozwijamy poczucie rytmu i umiejętności wokalne podczas zabaw z muzyką i piosenką.
  • Rozwijamy sprawność fizyczną dzieci przez zabawy ruchowe w sali i na świeżym
  • Rozwijamy kreatywność i sprawność manualną poprzez zabawy twórcze z różnorodnych materiałów plastycznych (i nie tylko )i konstrukcyjnych.