rok szkolny 2017-2018
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA U ,, MOTYLKÓW''
PDF

DSC 0383W dniu 19.06.2018 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły. Tego dnia rano dzieci z grupy ,,Biedronek'' zaprosiły swoich starszych kolegów na uroczyste pożegnanie , były wiersze, tańce oraz życzenia powodzenia w szkole, nie zabrakłó także upominków w postaci motyli – planów lekcji.

Popołudniu nasi absolwenci zaprosili wszystkich pracowników przedszkola oraz swoich rodziców na uroczyste pożegnanie z przedszkolem . Dzieci przygotowały przedstawienie pt ,, Baśniowy ambaras'' , w którym przypomniały wszystkim obecnym ,że warto czytać baśnie i bajki oraz o tym ,że dużymi krokami zbliżają sie wakacje. Następnie nasze starszaki przedszkolne ważniaki w ciepłych słowach podziękowały za spędzony wspólnie czas wszystkim pracownikom przedszkola. Także rodzice w imieniu swoim i dzieci podziękowali za trud opieki i wychowania wręczając pracownikom kwiaty. Również pani Dyrektor podziękowała rodzicom za wspieranie przedszkola we wszystkich sytuacjach i owocną współpracę oraz nagrodziła rodziców listami gratulacyjnymi oraz medalami ,, Przyjaciel przedszkola''. Po oficjalnych uroczystościach dzieci wraz z rodzicami i personelem przedszkola udały się na ostatni wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za współpracę oraz życzymy udanych wakacji.

Galeria zdjęć

 
„Biedronki” żegnają starszych kolegów
PDF

DSC 0944Pożegnania nadszedł czas. W przygotowanym programie artystycznym dzieci z grupy „Biedronki” pożegnały 19.06 starszych kolegów, którzy po wakacjach będą już chodzić do szkoły. Były życzenia, wierszyki , piosenki i tance a na zakończenie wręczenie pamiątkowych motyli wykonanych wspólnie podczas zajęć. Choć smutne są pożegnania to miejmy nadzieje że zawiązane przyjaźnie przetrwają na długo. Starsze dzieci również pożegnały się z „Biedroneczkami” wystawiając przedstawienie przygotowywane na zakończenie roku szkolnego.
Trzymamy kciuki i powodzenia w szkole!!!

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 
Wspólne urodziny u „Biedronek”
PDF

1Urodziny to ważny dzień dla naszych milusińskich. Aby nikt nie był poszkodowany ze względu na to, że dla niektórych dzieci ten dzień przypada w okresie wakacyjnym – zorganizowaliśmy wspólne urodzinki dla tych właśnie dzieci. W gronie solenizantów znaleźli się : Kubuś , Zuzia, Wojtuś, Aluś , Michał i Ola, (która niestety się rozchorowała) . Było tradycyjne „sto lat” odśpiewane przez wszystkich, były serdeczne uściski i wspaniałe życzenia, a także wspólne zabawy . Zwieńczeniem urodzinowego przyjęcia był poczęstunek przygotowany przez naszych solenizantów i ich rodziców. Miejmy nadzieje, że te właśnie urodziny naszym solenizantom zapadną w pamięci na długo.
Wszystkim życzymy raz jeszcze przede wszystkim zdrówka a także spełnienia dziecięcych marzeń.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 

DSC 0678MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ TO WSPANIAŁA OKAZJA DO TEGO, ABY ROZBUDZAĆ U DZIECI ZAINTERESOWANIA SPORTOWE I WPROWADZIĆ JE W ZASADY ZDROWEGO KIBICOWANIA. ZORGANIZOWALIŚMY WIĘC „KLUB MAŁEGO KIBICA” W GRUPIE „BIEDRONKI” W PRZED DZIEŃ ROZGRYWANEGO PRZEZ POLSKĄ DRUŻYNĘ PIŁKARSKĄ PIERWSZEGO MECZU W ROSJI. ZARÓWNO DZIECI JAK I RODZICE BARDZO ZAANGAŻOWALI SIĘ W PRZYGOTOWANIA. POWSTAŁO NAWET BOISKO SPORTOWE Z NASZĄ DRUŻYNĄ NARODOWĄ, A „BIEDRONKI” ZAMIENIŁY SIĘ W PRAWDZIWYCH KIBICÓW A TAKŻE PIŁKARZY.
DZIECI MIAŁY OKAZJĘ DO TEGO, ABY POSZERZYĆ A TAKŻE WYKAZAĆ SIĘ SWOJĄ WIEDZĄ NA TEMAT PIŁKARZY I ZASAD KIBICOWANIA, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DZIEŃ OBFITOWAŁ W DOBRĄ ZABAWĘ, ŚPIEWY I OKRZYKI DOPINGUJĄCE NASZĄ DRUŻYNĘ.
WPAJANE ZASADY PRAWDZIWEGO KIBICOWANIA BĘDĄ PROCENTOWAĆ W PRZYSZŁOŚCI, BO TO OD NAS DOROSŁYCH ZALEŻY CO PRZEKAŻEMY NASZYM DZIECIOM. KTO WIE MOŻE WŚRÓD NASZYCH DZIECI, ROŚNIE NASTĘPCA KTÓREGOŚ Z NASZYCH „WIELKICH” PIŁKARZY?
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO RODZICÓW NASZEGO ALANA ,ZA ZAANGAŻOWANIE I WSPÓLNĄ PRACĘ NAD BOISKIEM I PIŁKARZAMI- DZIECI BYŁY ZACHWYCONE, ŻE MOGŁY WCIELIĆ SIĘ CHOĆ NA CHWILĘ W ROLĘ JEDNEGO Z PIŁKARZY.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 

DSC 0037Jest nam niezmiernie miło, że wśród uczestników konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy Gogolin , na projekt maskotki susła ,znalazły się również nasze dzieci wraz rodzicami. Konkurs polegał na zaprojektowaniu wspólnie z rodzicami maskotki susła. Wśród laureatów konkursu znalazły się dzieci z grupy „Biedronki”- nasza Natalka, która zajęła drugie miejsce oraz Michał wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci a także rodziców- gratulujemy!!!

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 
Zakończyliśmy projekt ”Pocztówka z Przedszkola”
PDF

certyfikat ukończenie projktu POCZTÓWKA Z PRZEDSZKOLA 13Od początku roku szkolnego 2017/2018 nasze „Biedronki” brały udział w ogólnopolskim projekcie „Pocztówka z Przedszkola”. Celem projektu była wymiana pocztówkowa z placówkami z całej Polski. Dzieci poznawały różne miasta - ich nazwy, położenie na mapie a także kulturę, tradycje i obyczaje w różnych zakątkach naszego kraju. My wysyłając kartki, listy, foldery czy rysunki także promowaliśmy nasze miasteczko – piękne zakątki, lokalne zwyczaje, obrzędy i tradycje a także codzienne życie w Gogolinie. Wiele informacji przekazywały dzieci podczas wspólnego redagowania listów- a więc i one utrwalały swoją wiedzę o naszym pięknym miasteczku. Miejmy nadzieje , że ta wiedza zostanie na długo i nasze dzieci będą brały udział w podtrzymywaniu lokalnych tradycji.
Projekt cieszył się dużą popularnością zarówno wśród „Biedronek” jak i pozostałych dzieci z przedszkola i to bardzo nas cieszy. Otrzymaliśmy też certyfikat udziału w projekcie.

Tarsylia W.

Galeria zdjęć

 

P6090729,, My rodzinę dobrą mamy zawsze razem się trzymamy'' – oto fragment piosenki , śpiewanej przez dzieci z naszego przedszkola. W sobotę 9.06.2018 w gogolińskim Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Rodziny, którą rozpoczął występ dzieci z grupy I ,, Biedronki''. Przedszkolaki w odświętnych strojach zaprezentowały program artystyczny , deklamowały wiersze, śpiewały i tańczyły oraz składały życzenia a wszystko to dla swoich rodziców.
,, Biedroneczki'' przygotowały także upominki – własnoręcznie wykonane torby oraz pięknie pachnące mydełka.
W drugiej części uroczystości dzieci z grupy II ,,Motylki'' przedstawiły bajkę ,, Brzydkie kaczątko''. Starszaki w pięknych strojach przygotowanych przez panią Ilonę i panią Jolę zaprezentowały opowieść o przyjażni za co zostały nagrodzone owacją na stojąco.
Również ,, Motylki'' przygotowały dla swoich rodiców program artystyczny i życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Dziękujemy wszystkim za udzieloną pomoc w organizacji i przygotowaniu uroczystości, szczególnie panu Marianowi za przewóz dekoracji.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria zdjęć cz. 1

Galeria zdjęć cz. 2

 
SPOTKANIE Z ARCHITEKTEM U ,,MOTYLKÓW''
PDF

IMG 1788Wiek przedszkolny to czas , w którym dzieci rozwijają swoje zainteresowania i są ciekawe otaczającego je świata, dlatego aby zaspokoić dziecięcą ciekawość, rozwinąć zainteresowania i wzbogacić wiedzę przedszkolaków w grupie II zostały zorganizowane zajęcia z mamą Liwii , która jest architektem. Pani Kasia zapoznała dzieci z wykonywaniem przez siabie zawodem wykorzystując przygotowaną specjalnie dla starszaków prezentację. Dzieci oglądały przyniesione przez panią architekt makiety budowli , które wzbudziły w nich duże zainteresowanie. W dalszej części spotkania każde dziecko samodzielnie mogło wykonać papierową budowlę , które następnie dzieci układały na kartonowych podkładkach dorysowując ulice, drzewa , rzeki i inne elementy krajobrazu tworząc tym samym miasto.

Były także niespodzianki , bowiem każdy przedszkolak otrzymał od pani Kasi upominek , który jako zadanie do domu należało wspólnie z rodzicami złożyć . Dzieci dostały także zestaw klocków drewnianych , które zostały zasponsorowane przez panią Kasię oraz jej kolegów architektów z Politechniki Śląskiej za co serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć...

 
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W PLEBISCYCIE NTO
PDF

dziekujemy2Dziękujemy wszystkim naszym rodzicom, którzy włączyli się do głosowania w plebiscycie NTO ,, Przedszkole na medal’’ oraz ,, Nauczyciel na medal’’.
Z radością pragniemy powiadomić , że w kategorii przedszkola zajęliśmy II miejsce, a w kategorii nauczyciel - III miejsce zdobyła p. Gizela Sapok .
Dziękujemy rodzicom, którzy zgłosili nas do plebiscytu oraz wszystkim , którzy oddali na nas swój głos.
Cieszy nas , że mimo iż jesteśmy niewielkim przedszkolem udało się nam zdobyć czołowe miejsca w konkursie.

 
Okres wakacyjny - zgłoszenia
PDF

Karty zgłoszeniowe na dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu do Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie można pobierać na stronie internetowej lub w sekretariacie placówki od 04.06.2018 r.

Wypełnione karty należy złożyć do 20.06.2018 r. w sekretariacie przedszkola.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 19