rok szkolny 2018-2019
Cieszymy się z małych i wielkich sukcesów
PDF
 

IMG 2518Kilka dni wcześniej z wielką radością informowaliśmy o sukcesie dzieci grupy Motylków w ogólnopolskim konkursie Akademii Dobrych Manier. 

W dniu 09 lipca naszą  placówkę odwiedził kurier z miłą niespodzianką dla przedszkolaków. Dostarczona przesyłka sprawiła  wielką radość, a jej zawartość zaskoczyła wszystkich.

Zapraszamy do galerii.

Gizela S.

Galeria

 

dziekujemy2Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie
dziękują za wspaniałą i owocną współpracę
w roku szkolnym 2018/2019 ,
wszystkim Rodzicom i innym osobom, które wspierały nasze codzienne działania.
Mamy nadzieje na kontynuacje w kolejnym roku szkolnym.
Szczegółowe podziękowania znajdują się w zakładce „Podziękowania”

 

IMG 2490W niedzielę 30.06.2019 w Hali im. B.i Z Blautów w Gogolinie odbył się koncert galowy XXI Opolskiego Święta Pieśni Ludowej , w którym udział wzięły zespoły ludowe z własnymi interpretacjami śląskich pieśni ludowych. Również nasze przedszkolaki z grupy II ,,Motylki'' uczestniczyły w koncercie prezentując w ramach konkursu własną interpretację ,,Karolinki'' oraz poza konkursem wiązankę tańców ludowych: miotlarz, grozik, karlik, trojok. Dzieci w pięknych ludowych śląskich strojach udowodniły wszystkim obecnym, że bycie przedszkolakiem przedszkola im. Karlika i Karolinki zobowiazuje , a widzowie obecni na sali nie szczędzili braw. Gratulujemy udanego wystepu i zapraszamy do obejrzenia zdjęc.

Hanka

Galeria

 
Jesteśmy laureatami ogólnopolskiego konkursu!
PDF

IMG 0900Z wielka radością pragniemy powiadomić , że dzieci 5,6letnie naszego przedszkola uczestniczące w konkursie projektu Akademii Dobrych Manier zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Fundację ART., Disney Polska oraz agencję WTEM na pracę plastyczną "Order Mistrza Dobrych Manier" .
W projekcie brało udział 1000 przedszkoli z całej Polski, zdobycie tak wysokiego miejsca jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Gizela S.
Małgorzata L.

Galeria

 

IMG 1466W dniu 07 czerwca podczas Festynu Rodzinnego naszego przedszkola poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola , ich tatusiów lub dziadków ,, Kanapka zdrowa i kolorowa’’.
Celem konkursu było upowszechnianie i zachęcanie przedszkolaków oraz ich opiekunów do wspólnego spędzania wolnego czasu , którego efektem będzie propagowanie zdrowego odżywiania.

Przedmiotem fotografii miała być kanapka wykonana przez dzieci , tatusiów lub dziadków zaaranżowana w ciekawy i atrakcyjny sposób z wykorzystaniem zdrowych produktów. Na zdjęciu oprócz kanapki mieli znajdować się także jej wykonawcy.
Odzew wśród dzieci i ich rodziców przeszedł nasze oczekiwania. W sumie na konkurs zgłoszono 14 zdjęć. Autorzy prac wykazali się ogromna kreatywnością, poczuciem humoru oraz znajomością zasad zdrowego odżywiana.
Komisja konkursowa w której skład weszli : dietetyk, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gogolinie, dyrektor przedszkola, intendent przedszkola i nauczyciel mieli wiele trudności z wyłonieniem zwycięzcy a różnica punktowa była niewielka. Po długich obradach i dyskusjach udało wyłonić się laureatów konkursu. Przyznano I, II, i trzy III miejsca oraz dziewięć wyróżnień. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali atrakcyjnymi nagrodami . Mamy nadzieje ze było warto!.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy wielu ciekawych pomysłów związanych z promowaniem zdrowego odżywiania.

Oto laureaci naszego konkursu:

I miejsce : Ewa W. z tatą Rafałem
II miejsce Hania J. z tatą Markiem
III miejsce : Staś K. z tatą Konradem
Maja S z tatą Michałem
Szymon B. z tata Marcinem

Wyróżnienia otrzymali :

1. Julia K. z tatą Krzysztofem
2. Nina W. z tatą Tomaszem
3. Martyna T. a tatą Krzysztofem
4. Eliza B. z tatą Marcinem
5. Wojciech W. z tatą Tomaszem
6. Zuzanna W. z tatą Tomaszem
7. Malwina S. z tatą Krzysztofem
8. Roman K. z dziadkiem Radosławem B.
9. Zofia K. z tatą Markiem L.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do naszej galerii zdjęć. W galerii znajduje się także relacja filmowa z rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego.
Gizela S.

Galeria

 
KARTONOWE MIASTO „MOTYLKÓW“
PDF

20190628 110122Każdy z nas marzy , aby tworzyć wspaniałe budowle, dlatego w grupie ,,Motylków'' dzieci miały możliwość zostać prawdziwymi architektami i budowniczymi. W piątek 28.06.2019 roku odwiedziła nas mama Liwii , która jest architektem i  krok po kroku uczyła przedszkolaki jak powstaje miasto. Dzieci podzieliły sie na cztery zespoły, każdy miał do wykonania inne zadanie.  Pierwszy zespół budował infrastrukturę miasta , czyli sieć wodną i kanalizacyją , prad, gaz czyli wszystko co jest potrzebne do funkcjonowania miasta. Drugi zespół tworzył zieleń miejską, aby miasto było zielone i przyjemnie się w nim mieszkało. Trzeci zespół tworzył wysokie budowle stanowiące centrum miasta. Czwart zespół tworzył małe budowle. Następnie wszystkie zespoły ustawiały przygotowane przez siebie elementy tak, aby powstało miasto. Na ulicach pojawiły się samochody, na zielonych skwerkach ławeczki oraz scieżki rowerowe i chodniki po których spacerowali ludzie.

Dzieci były zachwycone taką zabawą przez kilka następnych dni bawiły sie zbudowanym przez siebie miastem, zmaiueniając jego układ, dokładając dodatkowe elementy.

Dziękujemy pani Kasi za wspaniałą zabawę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria

 
POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW U "MOTYLKÓW"
PDF

IMG 1991W dniu 19.06.2019 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły. Tego dnia popołudniu nasi absolwenci zaprosili wszystkich pracowników przedszkola oraz swoich rodziców na uroczyste pożegnanie z przedszkolem . Dzieci przygotowały przedstawienie pt ,, zamieszanie w krainie bajek '' , w którym przypomniały wszystkim obecnym ,że warto czytać baśnie i bajki nie tylko będąc dzieckiem. Następnie nasze starszaki przedszkolne ważniaki w ciepłych słowach podziękowały za spędzony wspólnie czas wszystkim pracownikom przedszkola. Także rodzice w imieniu swoim i dzieci podziękowali za trud opieki i wychowania wręczając pracownikom kwiaty. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za wspieranie przedszkola we wszystkich sytuacjach i owocną współpracę wręczając dyplomy uznania . Po oficjalnych uroczystościach dzieci wraz z rodzicami i personelem przedszkola udały się na ostatni wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był pyszny tort na którym umieszczono zdjęcia wszystkich absolwentów , wiele radości i wspomnień. W tym uroczystym dniu nie jedna łza zakręciła się w oku.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za współpracę oraz prosimy , wspominajcie nas ciepło. Życzymy udanych wakacji, a naszym już byłym przedszkolakom powodzenia w szkole.

 

Hanka

Galeria zdjęć...

 

 

 

IMG 1916W środę 19.06.2019 dzieci odchodzące do szkoły żegnały się z przedszkolem, dlatego zaprosiły swoich młodszych kolegów na przedstawienie ,, Zamieszanie w krainie bajek''. ,,Motylki'' opuszczające przedszkole wystąpiły w pięknych strojach , zachecając młodszych kolegów do czytania bajek, a maluszki nie szczędziły im braw.

Również dzieci z grupy ,, Biedronek '' przygotowały pożegnalny występ tańcząc i recytując pożegnalne wierszyki. Na zakończenie maluszki wręczyły starszakom piękne zegary, które napewno będą przypominać o miłych chwilach spędzonych w przedszkolu.

Hanka

Galeria

 
FESTIWAL BANIEK W WYKONANIU „MOTYLKÓW”
PDF

DSC 0389W ramach realizowanego w grupie „Motylki” projektu edukacyjnego „Mały odkrywca” , dzieci po raz ostatni w tym roku szkolnym brały udział we wspólnych zabawach badawczych. Tym razem wspólnie urządziliśmy „Festiwal Baniek Mydlanych”.
Na początek dzieci poznały sprzęt , jaki można wykorzystać do zrobienia różnego rodzaju baniek. Największym powodzeniem cieszył się ten wykonany samodzielnie.
Nasze „Motylki” poznały też sposoby mieszania różnych preparatów, aby bańki wychodziły różne : duże , małe , kolorowe i całkiem przeźroczyste. I jak same stwierdziły – najważniejszy jest dobry płyn.
Radość była ogromna –gdy okazało się, że robienie baniek nawet tych wielkich , to nic trudnego. Wszystkie zrobione płyny wykorzystano do ostatniej kropli a kolorowe bańki wirowały po całym ogrodzie . Zabawa była udana i to jest najważniejsze.

Tarsylia W.

Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 19