W drugim tygodniu marca dzieci grupy Motylków rozpoczęły zajęcia zatytułowane „Akcja relaksacja”. Zajęcia są jednym z kilku elementów wchodzących w skład projektu „W naszych emocjach wielka siła”. Zabawy „Akcja relaksacja” prowadzone będą z wykorzystaniem Pięciostopniowej Metody Relaksacji J. Węglarz. Zajęcia mają nauczyć przedszkolaków trudnej sztuki relaksacji i wyciszenia, tak aby mogły w przyszłości radzić sobie z emocjami, łatwiej nawiązywać kontakty z rówieśnikami oraz chętniej uczestniczyć w zabawach. Cykl zabaw tego modułu rozpoczęto od zajęć zatytułowanych „Przygoda kotka Mruczka” podczas, których dzieci uczyły się trudnej sztuki wyciszania i relaksacji przechodząc kolejno przez pięć etapów metody, począwszy od: aktywności ruchowej, poprzez ćwiczenia rozluźniające ciało, ćwiczenia oddechowe, pozytywne emocje i uważność, kończąc na zabawach wyciszających. Organizowane tego dnia zabawy podobały się dzieciom, ich kontynuacja będzie stanowić atrakcyjny i interesujący element edukacji przedszkolnej w tej grupie.