Dzieci z grupy Biedronek nie mogą się już doczekać nadejścia wiosny…

Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna przyjdzie szybciej, jeśli zobaczy zwiastuny zapowiadające jej nadejście. I tak w naszej sali 9. 03 powstał ogródek na parapecie, który będzie namiastką oczekiwanej nowej pory roku.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się od czego zależy wzrost roślin i jak należy o nie dbać. Poznały też różne sposoby ich hodowli. W naszym ogródku przedszkolaki sadziły cebulę na szczypiorek, oraz cebulki kwiatowe, zasiały nasiona groszku, sałaty, rzeżuchy oraz wiele innych, a w mini szklarniach posadziły i posiały wszystko to, co będzie można przesadzić do naszego ogrodu jak tylko zrobi się ciepło na dworze. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Teraz nasze „Biedroneczki” czekają, aż urośnie szczypiorek i rzeżucha które będą pysznie smakowały na własnoręcznie wykonanych kanapkach.

Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczenie nasionek oraz cebulek