Wprowadzenie dzieci w świat literatury i bajek już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania. Wiek przedszkolny jest idealnym momentem do pobudzenia zainteresowań literaturą, która z całą pewnością rozwinie wyobraźnię dziecka, wzbogaci mowę, wprowadzi w świat baśni i wartości.

6 listopada w Dniu Postaci z Bajek dzieci gr. Motylków w koronach na głowach wyruszyły w piękną podróż do krainy bajek, która w tym roku znalazła swoje miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Gogolinie.

Tego dnia na nasze dzieci u drzwi instytucji w przebraniach Myszek Mini czekały dyrektor Ewa Wiora oraz panie bibliotekarki. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia budynku oraz poznania zasad związanych z wypożyczaniem książek. Pani dyrektor zapoznała przedszkolaków z działalnością biblioteki, przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń i działów.

Po takiej dozie cennej wiedzy przeszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie czekały kolejne niespodzianki, w których dzieci mogły aktywnie uczestniczyć: opowiadanie „Franklin i książka z biblioteki”, przedstawienie „Rzepka” oraz wiersz „W książeczce płynie rzeczka”.

W ostatniej części spotkania Motylki wzięły udział w pięknej i podniosłej uroczystości Pasowania na Czytelnika. Pani dyrektor w asyście Minionka ołówkiem pasowała kolejno każdego przedszkolaka na czytelnika, tym samym przyjmując go do grona czytelników gogolińskiej biblioteki.

Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i medal potwierdzający udział Motylków w uroczystości.

Dziękujemy dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza Ewie Wiorze oraz jej współpracownikom za przygotowanie ciekawych zajęć bibliotecznych z okazji Dnia Postaci z Bajek oraz uroczystości Pasowania na Czytelnika.

Dziękujemy także dyrektorowi CUS Markowi Korniakowi za pomoc w uświetnieniu uroczystości.

Gizela S.