Pasowanie na Przedszkolaka to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka ale też i rodzica. W tym roku odbyło się ono dnia 8 listopada. Był to szczególny dzień dla dzieci, które od września uczęszczają do naszej placówki.

Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia zaproszonym gościom programu artystycznego. Dzieci spisały się na medal, a rodzice nie szczędzili braw i pochwał w ich kierunku. Po występach przyszedł czas na wspólne wesołe zabawy z rodzicami, którzy chętnie współtworzyli całą uroczystość. Następnie rodzice i dzieci złożyli ślubowanie. Całości dopełniła pani dyrektor Katarzyna Figiela, która zaczarowanym ołówkiem pasowała każdego nowo przyjętego przedszkolaka, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia a także z okazji 800-lecia miasta Gogolina zakupione zostało drzewo, które w obecności rodziców nazwano „Biedronkowym Drzewem”. Rodzice wraz z dziećmi udekorowali je biedronkami, by następnego dnia można było je posadzić w ogrodzie przedszkolnym wraz z kapsułą upamiętniająca pasowanie na przedszkolaka w roku 2023

Po części oficjalnej uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i dużo uśmiechu na co dzień. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech!

Bardzo serdecznie dziękujemy za upieczenie wspaniałego
„Biedronkowego torta”
Babci naszej Magdy i Marii Stannek
Pani Marii Surowieckiej

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszego Jasia
Państwu Klaudynie i Tomaszowi Ocipińskim
Za zakup soczków i słodkości dla wszystkich dzieci 

Bardzo dziękujemy naszej pani kucharce
Pani Eli Niestrój za upieczenie wspaniałego ciasta
na poczęstunek dla Rodziców.

Tarsylia W.