Dzień 30 czerwca 2020r. dla personelu, dzieci kończących edukację w przedszkolu oraz ich rodziców był dniem wyjątkowym, uroczystym, po części radosnym i pełnym niekłamanych wzruszeń.

Powodem tych emocji była zorganizowana w tym dniu uroczystość „Pożegnania dzieci odchodzących do szkoły”, która ze względu na epidemię korona wirusa miała nieco odmienną niż w poprzednich latach formę. Tym razem spotkaliśmy się w naszym przedszkolnym ogrodzie, stosując się do obowiązujących zasad GIS. Mimo trzymiesięcznej rozłąki spotkanie i sama uroczystość miała rodzinny i bardzo serdeczny charakter. Przedszkolaki zaprezentowały specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny składający się z piosenek, wierszy i podziękowań skierowanych do personelu i rodziców. Podczas uroczystości nie zabrakło pięknych i bardzo wzruszających momentów, należały do nich podziękowania od rodziców i dzieci. Każdy pracownik przedszkola otrzymał pamiątkowy, przepiękny upominek.

Do niezwykłych chwil tej uroczystości należy również prezentacja z podziękowaniami przygotowana przez rodziców i dzieci (film zamieściliśmy już na stronie przedszkola). Otrzymaliśmy także przepiękny upominek specjalnie przygotowany na tę okazję przez mamę Alicji. Wszyscy pracownicy przedszkola byli pod wrażeniem talentu pani Magdy i ogromu pracy włożonego w jego wykonanie.

Wszystkie dzieci kończące edukację przedszkolną otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Dyrektor przedszkola podziękowała także rodzicom naszych dzieci za ich osobisty wkład, pomoc i aktywny udział w życiu przedszkola, wręczając im statuetki z podziękowaniami. Uroczystość zakończył taneczny występy – niespodzianka w wykonaniu naszych mam, wychowawcy grupy oraz dyrektor przedszkola.

W trakcie spotkania nie zabrakło łez wzruszeń, wielu ciepłych i miłych słów, za które serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu, w tych trudnych dla nas wszystkich czasach tak pięknej i podniosłej uroczystości. Dziękujemy za własnoręcznie przygotowane przez nich upominki, poświęcony czas i serce.

Drogie dzieci i rodzice.

Wspólnie spędzone lata minęły szybko. Był to czas niezapomniany i niezwykły zarówno dla dzieci, ich rodziców i całego personelu przedszkola.

Niestety coś musi się skończyć, aby mógł się rozpocząć kolejny etap życia.

Dziękuję rodzicom i dzieciom za wspólnie spędzone dni, zabawę, za pomoc, wsparcie, sugestie, ciekawe pomysły i kreatywność, sukcesy i radości. Za aktywne włączanie się w liczne akcje i spotkania.

Moim drogim Motylkom odlatującym do szkoły życzę w imieniu własnym i całego personelu przedszkola: udanych wakacji, wielu osiągnięć w szkole, uśmiechu na co dzień oraz mnóstwa nowych, wspaniałych przyjaźni

Ściskam Was mocno - Gizela S.