„Wszystko dookła dom i przedszkole
Fabryczne dymy, żelazna kolej
Kwiaty na oknie i klon koło bramy
Słoneczny uśmiech kochanej mamy
I las co cieniem dzieci zaprasza
Wszystko to Polska, ojczyzna nasza”

 Włodzimierz Domeradzki

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten ważny dla nas dzień. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała dzieci i personel przedszkola oraz zapoznała zebranych z historią święta i jego znaczeniem dla wszystkich Polaków. Następnie dzieci z grupy Motylki przedstawiły program artystyczny przygotowany specjalnie z tej okazji, w czsie którego przedstawiły historię powstania państwa polskiego oraz naszego godła. Również Biedronki zaprezentowały krótki program. O godzinie 11:11 wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali hymn Polski. Na zakończenie uroczystości każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w światecznej fotobudce.

Dzieci z naszego przedszkola od obchodów Narodowego Święta Niepodległości przygotowywały się juz wcześniej. Zarówno w grupie Biedronek jak i Motylków” odbyły sie zajęcia edukacyjne mające na celu poznawanie symboli narodowych i historii powstania naszego państwa. Dzieci uczyły się tekstu i melodii „Mazurka Dąbrowskiego” oraz piosenek o tematyce patriotycznej. Wykonały również prace plastyczne przedstawiające białego orła. Głównym celem tych zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego symboli narodowych, historii, kultury i tradycji. Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz poczucia dumy z bycia Polakiem, kształtują pozytywne postawy patriotyczne.