Śniadanie to jedno z najważniejszych posiłków dnia, które powinno dostarczać naszemu organizmowi energii niezbędnej do całodobowej aktywności. Możemy przygotowywać je na różne sposoby, to od nas jednak zależy czy będzie ono zawierało pełnowartościowe składniki niezbędne dla naszego zdrowia.

Realizowany przez nasze przedszkole program „Przedszkola Promującego Zdrowie” oraz organizowane od lat zajęcia edukacji zdrowotnej pomagają naszym dzieciom zrozumieć i stosować w praktyce zasady zdrowego odżywiania.

Obchodzony 03 listopada Dzień Kanapki oraz 08 listopada Światowy Dzień Zdrowego Śniadania zachęcił przedszkolaków i personel przedszkola do zorganizowania zajęć promujących spożywanie regularnych i właściwie zbilansowanych posiłków.

Dzieci grupy Biedronek i Motylków zasiadając do śniadania miały wiele możliwości do skorzystania z bogatej oferty produktów przygotowanych przez panie kucharki (w tym także samodzielnego komponowania kanapek).

Na śniadaniowych stołach znalazły swoje miejsce między innymi- owoce takie jak: jabłka, banany, winogrona, orzechy, rodzynki, migdały, płatki owsiane, warzywa oraz różnego rodzaju pieczywo. Były także: sery, jogurty, kefiry oraz smaczne jabłkowe naleśniki.

Obserwując reakcje naszych przedszkolaków możemy mieć nadzieję, że przygotowana w tych dniach bogata i różnorodna oferta pomogła zrozumieć dzieciom jak ważnym elementem naszej diety jest śniadanie.

Gizela S.