Media coraz częściej bombardują nas informacjami dotyczącymi problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Jakość powietrza przekłada się na stan poszczególnych elementów środowiska, w tym także na nasze zdrowie.
Obchodzony 14 listopada Dzień Czystego Powietrza znalazł swoje odzwierciedlenie w zajęciach Klubu Szalonego Naukowca, podczas których Motylki przeprowadzając doświadczenia poznały właściwości, znaczenie i możliwości powietrza.
Dzieci przypomniały sobie niektóre eksperymenty i doświadczenia z poprzedniego roku oraz przeprowadziły wiele nowych.
Nie mogło także zabraknąć treści związanych z ekologią. Poznając historię Pana Zadymialskiego i jego samochodu Dymka dowiedziały się w jaki sposób możemy dbać o nasze środowisko oraz czyste powietrze.
Podczas zajęć Klubu Szalonego Naukowca przedszkolaki wykonały dwa latawce oraz wiatraczki.
Te ostatnie Motylki zabrały do domu, latawce zostały wykorzystane podczas zabaw w ogrodzie. Niestety brak wiatru i ograniczenia terenu nie pozwoliły nam w pełni sprawdzić ich możliwości.

Dziękuję tatusiom Malwiny, Marleny i Kingi za przygotowanie listewek do wykonania wiatraczków.