Obchody Dnia Ziemi zorganizowanie w grupie Motylków były okazją do podsumowania całotygodniowych zajęć dotyczących ochrony przyrody i ekologii.

Nasze dzieci uczestnicząc w licznych zabawach i zajęciach udowodniły jak bliskie są ich sercom powyższe tematy oraz jak rozległą wiedzą w tym zakresie dysponują.

Przedszkolaki poznały i utrwaliły informacje dotyczące segregacji odpadów.

Obejrzały prezentację multimedialną „Dzień Ziemi’’. Uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem stworzonego specjalnie na ten dzień Lapbooka. Wzięły także udział w zajęciach muzyczno- plastyczno- technicznych. Wykonały bardzo prostą, a zarazem ciekawą pracę plastyczną zatytułowaną ,,Planeta z kleju’’.

Największym powodzeniem cieszyły się jednak zabawy sensoryczne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych tj. kasztany, szyszki, groch, muszle itp.

 Zwieńczeniem zajęć tego dnia był zorganizowany w grupie konkurs „Zielona dłoń’’, w trakcie którego przedszkolaki mogły się wykazać wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi segregacji odpadów oraz racjonalnego wykorzystania wody.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjną „Strażnicy czystych rączek’’.

Dzień Ziemi był dla całej społeczności naszego przedszkola radosnym, pełnym niespodzianek wydarzeniem, jednym z nich było pojawienie się „nowego’’ lokatora w naszym karmniku na parapecie. Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć dołączonej do notatki :)