Obchodzone w pierwszych dniach miesiąca maja Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja zainspirowały nauczycieli i dzieci gr. Motylków do zorganizowania zajęć dotyczących symboliki i znaczenia powyższych świąt oraz realizacji zadań projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Przez cały tydzień przedszkolaki poznawały i utrwalały wiadomości w tym zakresie.

Zbliżające się święta stały się także inspiracją do zorganizowania zajęć, w których dzieci poznały historię, kulturę oraz ciekawe zakątki naszego kraju.

Motylki uczestnicząc w zabawach parateatralnych zapoznały się także z legendami związanymi z Warszawą. Każdy przedszkolak pragnął wcielić się w aktora odgrywającego role bohaterów legendy: „Warszawska Syrenka” lub „Bazyliszek”.

Całotygodniowe zajęcia stworzyły także okazję do rozmów na temat Unii Europejskiej. Nasze dzieci wykazały się w tym zakresie sporą wiedzą. Świetnie zareagowały na zainicjowaną rozmowę dotyczącą Bexitu, wyraziły nawet w tej kwestii swoje zdania i poglądy.