Przyroda to nieodłączny element naszego życia. Dlatego powinniśmy o nią dbać, szanować ją i robić wszystko, żeby jej nie niszczyć. Przedszkole to miejsce, gdzie podczas zajęć staramy się rozbudzić wśród dzieci ciekawość świata, a także uzmysłowić naszym najmłodszym, że każdy człowiek niezależnie od tego, ile ma lat i gdzie mieszka, musi o nią dbać najlepiej jak tylko potrafi.

Międzynarodowy dzień ziemi obchodzony jest 22 kwietnia, ale naszym przedszkolakom temat ten towarzyszył przez cały tydzień.

Dzieci w trakcie zabaw nauczyły się jak dbać o nasz wspólny dom, co to jest ekologia i ochrona środowiska, recykling. Bajka „Ekologiczny Czerwony Kapturek” stała się inspiracją do przybliżenia celowości i umiejętności segregacji śmieci. Biedroneczki wspólnie wykonały plakaty promujące segregowane śmieci oraz a także przedstawiające ziemię w dwóch odsłonach. Nikt nie miał wątpliwości na jakiej planecie chciałby żyć.

Odbyło się również kolejne już czytelnicze spotkanie on-line z Misiową mamą, która zaprezentowała dzieciom wiersze dotyczące piękna naszej ziemi. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnych zajęciach.

Biedroneczki poznały również sposoby powtórnego wykorzystania różnych przedmiotów – wykonały ekologiczne drzewka z rolek guzików, styropianowych kółek.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi dzieci wykorzystały swoją wiedzę na temat dbania o naszą planetę i w sposób praktyczny ją wykorzystały, wykonując też piękne plakaty, które zaprezentowały społeczności przedszkolnej na świeżym powietrzu.

Tarsylia W.