23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nadrzędnym celem jest promocja czytelnictwa zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

W tym dniu i u nas nie mogło obyć się bez zabaw z książką w tle. Biedroneczki obejrzały prezentacje multimedialną przypominającą o – „Zasadach korzystania z książki” i opowiadały o swoich ulubionych książeczkach czytanych przez rodziców. Wspólnie ułożyły historyjkę obrazkową związaną z etapami tworzenia książki. Poznały też różne rodzaje książek i ich przeznaczenie. Bawiły się w księgarzy i bibliotekarzy przestrzegając ustalonych zasad. Wspólnie segregowały książki ze względu na podaną cechę, przeliczały, porównywały a także odgadywały tytuły wybranych książeczek dla dzieci.

Chętnie wysłuchały baśni z wielkiej księgi i opowiadały swoje historie związane z książkami.

Miejmy nadzieje, że zainteresowanie dzieci książkami nie minie i nadal będą chętnie po nie sięgać tak jak do tej pory.

Tarsylia W.