W ostatnim tygodniu kwietnia w grupie Biedronek tematem przewodnim była „Polska i jej symbole narodowe”. Różnorodne działania edukacyjne kształtowały postawę szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z bycia Polką i Polakiem. Dzieci poznały i poszerzyły wiadomości na temat zbliżających się świąt- Święta Pracy, Dnia Flagi, Konstytucji 3 Maja. Wspólne oglądanie różnych ilustracji, książek i programów edukacyjnych o tej tematyce znacznie przybliżyło naszym najmłodszym przedszkolakom znaczenie symboli narodowych a także pozwoliło na propagowanie postaw patriotycznych.

W ciągu całego tygodnia dzieci poznawały również legendy dotyczące naszego regionu a także różnych zakątków Polski. Nie zabrakło też akcentów europejskich. Nasze Biedronki oglądały flagi z różnych krajów oraz poznawały ciekawostki. Najbardziej jednak podobała im się różnorodność budowli europejskich – co zaowocowało konstrukcjami z różnych klocków.

Tarsylia W.