Strażackie święto obchodzone 4 maja jest dla przedszkolnej Drużyny Pożarniczej działającej przy Publicznym Przedszkolu Nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie ważnym wydarzeniem.

Każdego roku oprócz życzeń, upominków skierowanych do gogolińskich druhów OSP Gogolin w naszej placówce organizowana jest Przedszkolna Spartakiada Strażacka, w której biorą udział dzieci z Gr. Motylki oraz ich rodzice.

Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemie rodzice nie mogli wziąć udziału w tej doskonałej imprezie. Godnie zastąpiły ich dzieci z Gr. Młodszej Biedronki. Strażacką spartakiadę przygotował współpracujący z naszym przedszkolem młodszy brygadier Lucjan Lubaszka wraz z druhami OSP Gogolin. Mali strażacy w trakcie rozgrywania przygotowanych konkurencji mogli wykazać się nie tylko swoja sprawnością fizyczna, ale także wiedza z zakresu pożarnictwa. Do udziału w niektórych konkurencjach zaproszono także małych kibiców - dzieci z Grupy Biedronek. Rozegrane w atmosferze zdrowego współzawodnictwa konkurencje zakończono podziękowaniami. Dzieci wręczyły strażakom kwiaty oraz przygotowaną na te okazje lurkę zawierającą prace plastyczne dzieci. Każdy uczestnik spartakiady otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę.

Kolejny raz udało się udowodnić jak można połączyć edukację z wyśmienitą zabawą.

Już teraz, z niecierpliwością oczekujemy na koleją Przedszkolna Strażacka Spartakiadę, tym razem mamy nadzieję, że z udziałem rodziców.

Dyrektor oraz cała społeczność przedszkolna dziękuje druhowi Lucjanowi Lubaszce - opiekunowi Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej oraz druhom: Januszowi, Rafałowi, Frankowi i Hani za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie tej wspaniałej imprezy.

Pani Renacie Kochanowskiej –  Dyrektorowi PSP Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie  dziękujemy za udostępnieni dla przedszkola sali gimnastycznej.