Pierwszy tydzień miesiąca maja upłynął dzieciom grupy Motylków na poznawaniu ich ,,małej ojczyzny’’.

Zajęcia rozpoczęliśmy do przypomnienia historii Karlika i Karolinki protoplastów naszej miejscowości.

Pomocne okazały się ilustracje i książeczka napisana przez nauczycielki naszego przedszkola „Poszła Karolinka do…”.

Nasze przedszkolaki w trakcie zajęć poznały flagę, herb oraz słynną na całą Polskę pieśń „Poszła Karolinka do Gogolina”.

Nie mogło zabraknąć także tematów związanych z historią i ciekawymi miejscami naszego miasta.

Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy podczas piątkowego spaceru ulicami miasta. W organizacji wycieczki pomocna okazała się mapa, na której wcześniej zaznaczyliśmy ciekawe i warte zwiedzenia miejsca.

Po powrocie do przedszkola dzieci z powodzeniem wzięły udział w quizie „Co wiem o swoim mieście?”.

Ostatnim elementem piątkowych zajęć było wykonanie zadania zawartego w projekcie „Z kulturą mi do twarzy” polegającego na wykonaniu znaczka promującego nasze miasto.