Z okazji święta Trzech Króli przedszkolaki grupy Biedronek odwiedziły Jezuska w żłobku w kościele pod wezwaniem NSPJ w Gogolinie. Do zwiedzenia żłobka dzieci grupy I zaprosiły swoich starszych kolegów z grupy Motylków. W kościele powitał nas ksiądz wikary Sławomir Krawczyk. Przedszkolaki z zainteresowaniem zwiedzały nasz gogoliński kościół, jego poszczególne części. Najciekawszym jednak, jak można przypuszczać miejscem okazał się słynący w okolicy ze swej wielkości i staranności wykonania żłóbek, a zwłaszcza jego mobilne fragmenty.

Przedszkolaki dowiedziały się także dlaczego w kościele na świątecznej choince zawieszono kolorowe serca, co wyróżnia i co symbolizują postaci Trzech Króli.

Podczas naszej wizyty przy żłóbku Jezuska nie mogło zabraknąć kolęd i modlitwy do Aniołka.

Po powrocie do przedszkola Biedronki zapoznały się z historią Trzech Króli oraz tradycją organizowania orszaków z ich udziałem.

Nasze przedszkolaki w tym dniu wykonały także korony oraz uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu połączonym z grą na instrumentach.

Dziękujemy księdzu Sławomirowi Krawczykowi za umożliwienie zwiedzenia żłóbka oraz wspólne kolędowanie.