Zabawa masą plastyczną, to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również metoda na doskonalenie małej motoryki, która będzie miała istotne znaczenie przy nauce pisania. Tego rodzaju zabawy jak powszechnie wiadomo mają istotny wpływ na rozwój dzieci: uwalniają ekspresję, wzmacniają wiarę we własne możliwości. Wspierają także: kreatywność, samodzielność, współpracę, rozwój poznawczy, koncentrują uwagę, wspomagają budowanie świadomości ciała i przestrzeni.

Dnia 10 stycznia dzieci grupy Biedronek przekonały się jak łatwo, szybko i samodzielnie można wykonać proste i nieskomplikowane masy plastyczne. Do ich przygotowania wykorzystano znajdujące się w gospodarstwach domowych produkty takie jak: mąka, sól, chleb, płyn do mycia naczyń, żel do kąpieli, żelatyna.

Dzieci ugniatały, wałkowały, lepiły ciesząc się równocześnie z efektów swojej pracy.

Zabawy były także okazją do poznania receptur na wykonanie żelowych mydełek i kul do kąpieli, które pod koniec dnia zabrały do domu.