Przedszkolaki dobrze wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Dzieci poznając tajemnicę owoców sezonowych – truskawek - postanowiły zrobić pyszny koktajl owocowy – pełen witamin. Przed przystąpieniem do pracy przypomniały sobie zasady obsługi blendera. Następnie samodzielnie pokroiły truskawki i banany pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa. Pod czujnym okiem nauczyciela dzieci miksowały owoce i przyglądały się jak maszyna rozdrabnia je na jednolitą masę. Druga grupka dzieci doskonaliła swoje umiejętności w zakresie smarowania bułeczek masłem. I tym samym powstał zdrowy i pyszny podwieczorek dla wszystkich dzieci. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Przedszkolaki dzieliły się wrażeniami smakowymi. Nasze „Motylki”, nawet uświadamiały młodsze dzieci ze koktajl jest bez dodatku cukru (bo można go zastąpić bananem). Wszystkim podwieczorek bardzo smakował o czym świadczyć może fakt, że niecały koktajl został wypity przez naszych milusińskich.

Tarsylia W.