Twórczość plastyczna ma duże znaczenie dla utrzymania równowagi nerwowej dziecka. Daje nam wiele radości, przynosi odprężenie, rozładowuje napięcia, połączona z obcowaniem z naturą i wysiłkiem fizycznym daje nieocenione efekty.

Nasze przedszkole od kwietnia 2020roku realizuje innowację „Zdrowie z przedszkolnej grządki”. O jej założeniach i podejmowanych w ramach jej realizacji zadaniach informowaliśmy już w wielu artykułach. Jednym z zaplanowanych działań było wykonanie prac plastycznych przedstawiających zakątki naszego ogrodu w różnych porach roku. W poniedziałek 20 czerwca w ogrodzie warzywnym dzieci naszego przedszkola mogły podziwiać prace plastyczne wykonane przez ich kolegów z grupy starszej w ubiegłym roku szkolnym. Miło było podziwiać pięknie i starannie wykonane dzieła przedszkolaków oraz porozmawiać i powspominać jak nasz ogród zmieniał się w ciągu niespełna trzech lat.

Gizela S.