Budzenie pór roku – w krainie kwiatów – na zdrowo

 Pierwszy dzień lata oraz noc świętojańska stała się inspiracją do przeprowadzenia kolejnych zajęć programu realizowanego w grupie Biedronek „Zdrowie i szczęście dziecka na wagę złota”. Tym razem nasze przedszkolaki oraz ich rodzice zostali poproszeni o wykonanie w ramach,,EKO zadań z mama i tatą nakrycia głowy z wykorzystaniem kwiatów.

 Tak jak to bywało podczas realizacji poprzednich zadań, pomysłowość i kreatywność rodziców zachwyciła całą przedszkolną społeczność.

Zajęcia rozpoczęto od zabaw z wykorzystaniem metod M. Montessori oraz D. Dziamskiej, podczas których Bartek dzwoniąc dzwoneczkiem obudził Lato i poprosił o jego pozostanie – jak widać zrobił to bardzo skutecznie, gdyż od kilku dni panuje u nas piękna, wręcz upalna pogoda.

 Przedszkolaki grupy Biedronek uczestniczyły także w zabawach z wykorzystaniem farb, które swoimi kolorami symbolizowały cztery pory roku. Stworzyły także łąkę pełną biedronek.

 Tego dnia nasze przedszkole odwiedziły mamy Szymka i Michała, które na przygotowanych do zajęć stanowiskach w naszym ogrodzie pomogły w wykonaniu wyśmienitych, zdrowych i smacznych koktajli z bananów i borówek.

Po tak hucznie przygotowanym powitaniu lata, z całą pewnością możemy liczyć na jego długą obecność.

Dziękujemy mamie Michała i Szymka za przybycie do przedszkola, pomoc w przygotowaniu smacznych koktajli oraz pani Marii Kipka za przekazanie upominków z herbatkami ziołowymi dla naszych gości.

Gizela S.