W piątek 12 maja 2023r. dzieci grupy Motylków uczestniczyły w XXIX Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim „Śląskie Beranie“ 2023.

Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych , uczniów szkół i dorosłych województwa opolskiego. Celem konkursu było propagowanie wartości dziedzictwa własnej kultury, jej utrwalenie i rozpowszechnianie ; popularyzacja znajomości gwary śląskiej , jej bogactwa i wartości; rozpowszechnianie wiedzy nt. zwyczajów, tradycji.

Z wielką radością pragniemy powiadomić , że dzieci naszego przedszkola inscenizacją ,, Strażacki Jubileusz OSP w Gogolinie’’ zajęły I miejsce w kategorii przedszkola – scenki rodzajowe.

 Inspiracją do napisania tekstu był tegoroczny jubileusz 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolinie.

Inscenizacja miała być podziękowaniem , jak również upominkiem dla gogolińskich strażaków za wieloletnią współpracę z przedszkolem w ramach działalności Przedszkolnej Drużyny Pożarniczej .

Świetnie układające się relacje z opiekunem drużyny Lucjanem Lubaszką oraz gogolińskimi strażakami zaowocowały wieloma ciekawymi zajęciami i przyczyniły się do zwiększenia wiedzy i umiejętności dzieci związanych z szerokorozumianym bezpieczeństwem, zwłaszcza wiedzą pożarniczą. 

Publiczne Przedszkole Nr3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie od wielu lat z powodzeniem i sukcesami uczestniczy w Wojewódzkich Konkursach Gawędziarskich „Śląskiego Berania”.

Nasze przedszkolaki w tym roku urzekły jury konkursu nie tylko świetną znajomością gwary śląskiej , ale także wspaniałymi kreacjami aktorskimi. Brawurowo odegrane role wywołały uznanie i gromkie brawa widzów oraz  innych uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym artystom :

Zosi Bieli, Alicji Botta, Marcie Botta, Maksymilianowi Bota, Laurze Kliś, Wojtkowi Kotelukowi, Jasiowi Praszmo, Halince Reszczyńskiej, Neli Strużynie, Michałowi Szczepanikowi, Lili Wojtala, Iwonce Wojtuś.

Gizela S.