„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma się przyczynić do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tegoroczny Dzień Przedszkolaka upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem –„Bezpieczny Przedszkolak”. Nasi najmłodsi milusińscy tradycyjnie już swój pierwszy spacer poza teren placówki odbyli w asyście policji. Przed spacerem odbyła się pogadanka na temat ogólnych zasad zachowania się na drodze. Wcześniej jednak dzieci uczestniczyły w przedstawieniu wystawianym przez personel przedszkola. Była to okazja, aby przypomnieć wszystkim jak należy się bezpiecznie zachowywać w różnych sytuacjach, będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Było śmiesznie ale i pouczająco a na zakończenie dzieci zostały obdarowane odblaskowymi misiami.

W tym dniu od samego rana rozbrzmiewały muzyka, gwar i śmiech naszych milusińskich nie zabrakło też, niespodzianek a także wspaniałych gości. O święcie naszych przedszkolaków tego dnia pamiętali pracownicy Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Pan Burmistrz Joachim Wojtala osobiście złożył dzieciom serdeczne życzenia i wręczył zdrowe przekąski. Dziękujemy!

Cały personel przedszkola włączył się w przygotowywania: najpierw uroczystego śniadania, potem wspaniałego tortu i innych niespodzianek dla naszych dzieci. Wszyscy pracownicy przedszkola zgodnie odśpiewali tradycyjne „Sto lat” naszym pociechom a wspaniały tort smakował dzieciom wybornie. Po uroczystym obiedzie i wspólnych zabawach, dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie – były ulubione bajki i oczywiście popcorn. A na zakończenie tego wspaniałego dnia wszystkie przedszkolaki bawiły się w ogrodzie. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również nasza satysfakcja, wszystkich pracowników przedszkola. 

Tarsylia W.