Dbałość o ogród powinna iść w parze z troską o przyrodę. Natura nie jest nie zniszczalna i trzeba ją chronić, a czasem drobne zabiegi mogą korzystnie wpłynąć na środowisko. Mają temu służyć realizowane od dwóch lat w naszym przedszkolu zajęcia innowacji pedagogicznej „Zdrowie z przedszkolnej grządki”.

Obchody Dnia Ziemi oraz piękna wiosenna aura sprzyjająca pracom w ogrodzie zaprosiła dzieci grupy Biedronek do wyjścia do przedszkolnego ogródka warzywnego.

Wyjście poprzedziły zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą ekologii oraz zasad hodowli i pielęgnacji warzyw.

Biedronki z ochotą siały i sadziły wyhodowane na przedszkolnym parapecie warzywa i zioła.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zbierać plony, które następnie wykorzystamy do przygotowania przedszkolnych posiłków.