Dzień 4 maja w grupie Biedronek z racji obchodzonego święta został poświęcony strażakom w hołdzie za ich poświęcenie i trud. Podczas zajęć przedszkolaki mogły dowiedzieć się na czym polega praca strażaka, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz jak należy zachować się w trakcie zgłoszenia zdarzenia.

W zabawach i zajęciach niezwykle przydatnym okazał się Lapbook, który w tzw. pigułce zawierał najważniejsze informacje dotyczące pracy strażaka oraz zasad związanych z zachowaniem bezpieczeństwa.

Tego dnia nasze przedszkolaki mogły także poznać książki, których bohaterami byli strażacy, jednym z nich był Karlik z Gogolina.

Zajęcia z okazji Dnia Strażaka były wstępem do zaplanowanego w miesiącu maju spotkania z cyklu „Eko czytanie na dywanie”, których gośćmi będą strażacy.

Wszystkim strażakom z okazji ich święta, życzymy dużo siły, wytrwałości, mocnego zdrowia i wiele satysfakcji z pracy i służby.