Dnia 12 maja na zaproszenie dzieci grupy Biedronek nasze przedszkole odwiedziły bibliotekarki GBP w Gogolinie. Spotkanie zorganizowane w formie Pikniku Czytelniczego odbyło się w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”, w której wykorzystały teatrzyk kamishibai.

Kolejnym punktem spotkania były wspólne prace w przedszkolnym ogrodzie warzywnym, w którym dzieci razem z paniami bibliotekarkami posadziły sadzonki podarowane przez babcię naszego Bartka. Nasz przedszkolny ogród warzywny od dwóch lat poprzez realizację przedszkolnej innowacji „Zdrowie z przedszkolnej grządki” powiększa się i ubogaca o nowe rośliny, które następnie są wykorzystywane w przedszkolnej kuchni.

Podczas pikniku czytelniczego w ogrodzie był też czas na wspólną zabawę i poczęstunek. Uczestnicy spotkania mogli ugasić swoje pragnienie wyśmienitą lemoniadą oraz poczęstować się słodkościami podarowanymi przez pracowników biblioteki.

Dziękuję dyrektor Ewie Wiorze oraz wszystkim bibliotekarkom GBP w Gogolinie za wizytę w przedszkolu, wspólne zajęcia oraz całoroczną współpracę z naszą placówką.

Swoje serdeczne podziękowania kieruję także do babci naszego Bartka za przekazanie sadzonek do przedszkolnego ogródka warzywnego.

Gizela S.