Prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na wszystkie aktywności dziecka.

Nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat więc w realizację wprowadzania zdrowego odżywiania dzieci w przedszkolu należy zaangażować całą społeczność przedszkola: dzieci, rodziców i pracowników.

Temu celowi miał służyć zorganizowany przez nasze przedszkole w maju konkurs „Cudaki – Warzywniaki” skierowanego do dzieci i rodziców naszych przedszkolaków.

Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii przedstawiającej stworzonego wspólnie przez rodzica i dziecko „Cudaka – Warzywniaka”, wykonanego w ciekawy i atrakcyjny sposób z wykorzystaniem warzyw i zdrowych produktów.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, w sumie zgłoszono 27 prac, które swoją formą i przekazem wzbudzały zachwyt i podziw komisji konkursowej, która spotkała się w naszym przedszkolu.

Komisja konkursowa w składzie:

• Iwona Cimek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie
  • Ewa Wiora – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie
  • Szymon Hajdasz – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Gogolinie
  • Gizela Sapok – nauczyciel PP nr3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie

po przeprowadzeniu analizy prac wyłoniła laureatów:

I miejsce:

• Zosia B.
  • Szymon J.
  • Sonia i Filip O.

II miejsce:

• Marlena W.

III miejsce:

• Feliks B.
  • Alicja B.
  • Iwona W.
  • Olivia G.

Ponadto przyznano 18 wyróżnień.

Konkurs „Cudaki – Warzywniaki” był jednym z zadań zaplanowanych w ramach Przedszkola Promującego Zdrowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody podczas Festynu Rodzinnego „Zdrowo, kolorowo, na sportowo’’ zorganizowanego przez nasze przedszkole w dniu 07.06.2022r.

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za przygotowanie wspaniałych prac, poświęcony czas oraz ogromną pomysłowość.