Do jednych z piękniejszych bożonarodzeniowych zwyczajow należy odwiedzanie żłóbka. Tradycja ta pielęgnowana jest także w naszej gminie.

Dnia 31 stycznia dzieci grupy Motylków wspólnie z nauczycielkami naszego przedszkola udały się do gogolińskiego kościoła pod wezwaniem Najświętrzego Serca Pana Jezusa. Nauczycielka religii pani Basia opowiedziała dzieciom o pięknych zwyczajach i obrzędach związanych z okresem poprzedzającym Środę Popielcową.

Przedszkolaki z uznaniem podziwiały postaci i obiekty umieszczone w gogolińskim żłóbku. Kierowały do Pań wiele pytań dotyczących umieszczonych w nim figur, budowli oraz mechanizmów poruszających obiekty.

Poznawały także poszczególne części kościoła: ołtarz, tabernaculum, wieczną lampkę, nawy boczne.

Wizyta w kościele była także okazją do wspólnego kolędowania. Przedszkolaki przy akompaniamencie przyniesionych do świątyni instrumentów śpiewały popularne i dobrze znane im kolędy.