Tradycją naszego przedszkola od wielu lat jest organizowanie Nocy Bajek w przedszkolu.
W piątek 28 lutego nasze 5 i 6 latki przybyły do przedszkola przebrane w specjalnie przygotowane na tę okazję przez rodziców stroje zwierząt leśnych.
Tegoroczna noc bajek zatytułowana „Bal na leśnej polanie” miała wyjątkowy charakter, a to za sprawą zaproszonych gości – dziennikarzy Radia Opole. Nasi goście - Państwo Marzena i Jacek Mielcarkowie są autorami wielu słuchowisk radiowych dla dzieci. Pan Jacek jest także cenionym muzykiem jazzowym.
Nasze spotkanie z radiem rozpoczęliśmy od literackiego wprowadzenia do tematu przewodniego nocy. Każde dziecko wykonało opaskę na oczy do spania, którą ozdobiło według własnego pomysłu z dostarczonych mu materiałów.
Opaski posłużyły naszym dzieciom w pierwszej części spotkania. Radiowa noc bajek z teatrem wyobraźni składała się z trzech części: pierwsza wprowadziła dzieci w tematykę związana z powstawaniem słuchowisk radiowych.
W drugiej, przedszkolaki wysłuchały słuchowiska radiowego autorstwa zaproszonych gości.
Jego bohaterowie zaabsorbowali nasze dzieci swoimi przygodami jak również nauczyli je bezpiecznych zachowań w trakcie spotkania z nieznajomą osobą.
W ostatniej części przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w tworzeniu audycji radiowej podkładając swoje głosy do przydzielonych im ról. Pan Jacek zademonstrował także swoje umiejętności związane z grą na saksofonie. Jego piękna gra zauroczyła wszystkich słuchaczy. Przedszkolaki miały także okazję do wysłuchania dwóch opowiadań czytanych metodą Braille’a przez pana Jacka.
Spotkanie z dziennikarzami zakończone zostało wręczeniem podziękowań oraz drobnych upominków zaproszonym gościom.
Po części radiowej przedszkolaki udały się do jadalni, która w tym dni przeobrażona została w leśną polanę. Piękna sceneria, nastrojowe oświetlenie oraz estetycznie i apetycznie przygotowana przez rodziców kolacja z małym „co nieco” wzmogła apatyty naszych przedszkolaków.
Kolejną atrakcją wieczoru okazało się przedstawienie teatralne pt. „Bajka o przyjaźni” przygotowane za pomocą pantomimy przez nauczycieli przedszkola. Treść inscenizacji, gra aktorska oraz specjalnie uszyte na tę okazję stroje wprawiły nasze dzieci w zachwyt i zdziwienie.
Radiowa noc bajek z teatrem wyobraźni zakończona została piżamowym party.
Po wieczorze pełnym pięknych i niepowtarzalnych wrażeń przedszkolaki udały się na odpoczynek.
Z wielką dumą i radością pragniemy powiadomić, że wszystkie dzieci przespały spokojnie, aż do rana na ogół swoją pierwszą noc bez rodziców.
Dzielna postawa naszych Motylków nagrodzona została przez dyrektor przedszkola dyplomem oraz drobnym upominkiem – pluszową sówką uszytą przez nasze panie - Ilonkę i Jolę.

Dyrektor przedszkola oraz wychowawca grupy pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym za wsparcie i pomoc w organizacji Radiowej Nocy Bajek.
Szczególnie dziękujemy:

• Nauczycielkom przedszkola pani: Hani, Małgosi i Tarsylii, za pomoc w przygotowaniu Nocy Bajek.
  • Całemu personelowi przedszkola, a w szczególności: pani Ilonie i Joli za uszycie upominków – pluszowych sów dla dzieci i zaproszonych gości oraz pomoc w przygotowaniu dekoracji.
  • Państwu A. i D. Dubanowicz za upieczenie „Leśnego ciasta dla dzieci”.
  • Rodzicom: Martyny T., Natalii D., Emilki K., Emilki W. Antka P., Szymona J., Kamila W., Kacpra K., Elizy B., Piotra B. za przygotowanie kolacji i śniadania.
  • Tacie Ani G. za dostarczenie elementów do „leśnej” dekoracji.
  • Rodzicom Piotrusia B. za pomoc w robieniu zdjęć oraz kręceniu filmu z Nocy Bajek.
  • Rodzicom Martyny T. za przygotowanie dyplomów dla dzieci.

Katarzyna Figiela
Gizela Sapok