Przedszkole Karlika i Karolinki ma powód do dumy i radości!

Z wielką radością informujemy, że dzieci z naszego przedszkola znalazły się w grupie laureatów ogólnopolskiego konkursu pt. „Lecą boćki” zorganizowanego przez Fundację Przyrodniczą PRONATURA we współpracy z Grupą Energa. Na wyzwanie konkursowe odpowiedziały 73 placówki oświatowe z całej Polski oraz dziesiątki rodzin zgłaszające indywidualne prace dzieci. W konkursie udział wzięło 1000 dzieci z całego kraju.

Łączna długość przesłanych filmów z recytacjami, scenkami dramatycznymi, przedstawieniami i odśpiewanymi piosenkami przekroczyła aż 300 minut.

Spośród wszystkich zgłoszonych prac plastycznych, filmów, przedstawień jury konkursu pod przewodnictwem Krzysztofa Koniecznego wyłoniło zwycięzców – autorów najciekawszych prac z 20 przedszkoli, 20 szkół oraz 50 uczestników indywidualnych.

Nasze przedszkolaki kolejny raz udowodniły jak świetnie potrafią sobie radzić z artystycznymi wyzwaniami i jak chętnie angażuje się w tak ważne dla naszego środowiska i otaczającej przyrody akcje. Poprzez udział w konkursie chcieliśmy rozpropagować wśród najmłodszych pozycję książkową „Lecą boćki” i przybliżyć dzieciom życie tego gatunku a także uczulić na czyhające na nie niebezpieczeństwa. Pozwolił również rozwiną kreatywność i talenty artystyczne wychowanków. Była to też okazja do promowania naszego regionu – Ziemi gogolińskiej. Oprócz ufundowanej przez organizatorów nagrody wszystkie dzieci otrzymają książeczki „Leca boćki”, dyplom oraz tytuł „Przyjaciela bocianów”.

Film konkursowy można zobaczyć poniżej, a także na stronie bociany.pl – Fundacja "pro Natura"

Cieszymy się z naszego sukcesu i postaramy się o kolejne. Teraz wypada nam czekać tylko na przyznana nagrodę!!!