Kolejnym zajęciem realizującym zadania jednego z modułów projektu „Mały Miś” było stworzenie pudełka emocji. Dzieci grupy Motylków oprócz wspólnego przygotowania akcesoriów do przedszkolnego Pudełka Emocji przygotowały własne pudełka, które będą mogły zabrać do domu i tam na bieżąco wzbogacać w nowe elementy.

W czasie zajęć dzieci wykonały i poznały zasady posługiwania się: termometrem uczuć, słoikiem dobrych uczynków, tablicą emocji.

Najlepszą zabawą i zajęciem tego dnia było jednak wykonanie „gniotka”, którego stworzenie oprócz walorów terapeutycznych stanowiło świetną zabawę.

Projekt „Mały Miś” doskonale współgra z realizowanym przez grupę Motylków programem „Jesteśmy grupą – w labiryncie uczuć i emocji”, zajęcia integrują grupę, stwarzają wiele możliwości do rozbudzania kreatywności dzieci oraz lepszego poznawania emocji.