Marzenie jest życzeniem wypowiedzianym przez serce” – Kopciuszek

W każdym z nas jest coś z dziecka. Bajki są nie tylko rozrywką, ale niosą za sobą również głębsze przesłanie czy też myśl wartą zapamiętania oraz zastosowania w życiu. Wiele z nich dociera do nas kiedy wkraczamy w dorosłe życie , które nie ma nic wspólnego z bajkami. 5 listopada to dzień kiedy w przedszkolu obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. U dorosłych wywołuje on miłe wspomnienie, a u dzieci jest okazją do obcowania z ulubionymi bajkowymi postaciami. W dniu tym warto przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów będących nieodzownymi elementami dzieciństwa.

Dzieci ubrane w piękne bajkowe stroje chętnie brały udział w zabawach muzyczno ruchowych, układały obrazki związane z ulubionymi bajkami oraz opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Dzień postaci z bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki i baśnie rozwijają i kształtują odpowiednie postawy moralne, fantazję , pamięć oraz wzbogacają słownictwo, dlatego warto czytać je dzieciom jak najczęściej do czego gorąco zachęcamy.