W naszym przedszkolu od lat istnieje tradycja organizowania wigilii z udziałem dzieci i personelu przedszkola.

Dzień ten oprócz uroczystej atmosfery, wypełniony jest na ogół wieloma atrakcjami.

Wielkim przywilejem i zaszczytem dla dzieci grupy starszej jest możliwość zaprezentowania przybyłym na przedszkolną wigilię Jasełek.

Tego dnia nasze Motylki z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzały swoje role. Na scenie pojawiła się Maryja i Józef, aniołki, śnieżynki, trzej królowie, Herod, diabełki, hetman i pasterze. Spektakl ubogacały piękne pastorałki i tradycyjne kolędy.

Po części artystycznej była okazja, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem, którym w tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy się w tradycyjne obdarować. Zrobiliśmy to w nieco odmienny sposób, trzymając opłatek w ręku, kłaniając się i składając sobie życzenia w bezpiecznej odległości. Wszyscy uczestnicy, wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole, by spróbować przygotowanych przez panie kucharki potraw, wśród których znajdowała się między innymi: smaczna zupa z grzankami, ryba, pierogi, kapusta z grzybami.

Tego dnia dzieci naszego przedszkola wspólnie ze swoimi rodzinami mogły wykonać sobie pamiątkowe, bożonarodzeniowe zdjęcie w przygotowanej na przedszkolnym placu specjalnie na tę okazję Fotobudce.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech, wprowadzają w świąteczny nastrój, zapowiadając rychłe nadejście Świąt Bożego Narodzenia.