Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić czas Świąt w rodzinnej atmosferze, umocnić łączące nas więzi – aby nasze dzieci w rodzinnym gronie czuły się bezpiecznie i swobodnie. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.

Czas przedświąteczny obfituje zawsze w wiele wydarzeń, które przybliżają dzieciom atmosferę świąt. W naszej grupie czas adwentu staraliśmy się wykorzystać na przybliżenie naszym milusińskim tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi. „Biedroneczki” sukcesywnie je poznawały przez różnego rodzaju działania.  Dzieci poznały historię Bożego Narodzenia, poznały wigilijne dania i sposób nakrywania do stołu oraz tradycje dzielenia się opłatkiem (choć w tym roku nie wszystkie tradycje mogliśmy celebrować jak zawsze) a także sposoby pomagania innym, przez udział w akcji „Razem na święta”. Wspólne ubieranie choinki zawsze cieszy się ogromnym entuzjazmem wśród dzieci i w tym roku nic się nie zmieniło. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zrobiły piękny tradycyjny łańcuch na choinkę a potem ubraliśmy choinkę tak jak to dzieci potrafią – najpiękniej.

W takim klimacie atmosfera świąteczna udziela się nam wszystkim.