Zima to pora roku, w której naszej pomocy potrzebują między innymi również ptaki. Biedroneczk przez cały tydzień poznawały różne gatunki ptaków i ciekawostki o nich –wykonywały prace plastyczne, słuchały utworów literackich o ich przygodach oraz bacznie obserwowały je w naturze. Postanowiły również stworzyć stołówkę dla ptaszków w przedszkolnym ogrodzie. W czasie zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się czym można karmić ptaki a czego nie powinno się im dawać. Z przyniesionych przez nich ziarenek (za które bardzo dziękujemy) i nasion powstała mieszanka różnych smakołyków a dzieci miały dużo zabawy i świetne zajęcia sensoryczne.

Zarówno karmik ustawiony na naszym balkonie jak i własnoręcznie wykonane rolki z pożywieniem dla ptaków stały się obiektami codziennych obserwacji naszych milusińskich. Miejmy nadzieję, że już żaden ptaszek w naszej okolicy nie będzie głodny.